Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

TVP skraca „Ojca Mateusza”. Rozwód z Kościołem staje się faktem!

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Jest kolejny nowy rekord słuchalności zdewastowanej Trójki. Spadła do 1,8 proc. – tym samym wyprzedziło ją Radio Maryja z 2 proc. Jak mawiał mój dziadek: Lepiej mieć burdel w pokoju niż pokój w burdelu.

• „Wprost” opublikowało ranking najbardziej wpływowych Polaków. Pośród nich: Krzysztof Stanowski, Sylwester Wardęga i Mata. Na 45. miejscu Caroline Derpienski. Brakuje Natalii Janoszek i Mariusza Błaszczaka. Choć coraz częściej słychać głosy, że to jedna i ta sama osoba.

• Lech Janerka wyznał w Onecie, że przed laty dostał propozycję zostania posłem. Jaki macie program? – zapytał. Jaki ku... program – usłyszał. – Z 1,5 bańki ściągniesz w ciągu 4 lat. Szkoda. Człowiek, który śpiewa „Lubię się zaszywać, lubię nadużywać”, trafiłby na swoich.

• Szykuje się wielki powrót Natalii Janoszek. Znana gwiazda Bollywood pojawi się w nowym show TVN Player, kręconym w Tajlandii. Obok niej – Aneta Glam, Ewelona oraz Marta Linkiewicz. Powoli zaczynam rozumieć termin „drugie dno”.

• Arkadiusz Jakubik został nową twarzą firmy Play i wystąpił w reklamie świątecznej. Szok. Aktor tak gęstych filmów jak „Kler”, „Wołyń” czy „Dom zły” – w takim towarzystwie nie odwiedziłbym żadnej stajenki.

• TVP szykuje oszczędności i skraca serial „Ojciec Mateusz”. Pięć odcinków aktualnego sezonu zostanie pokazanych dopiero w przyszłym roku. Rozdział Kościoła od państwa powoli staje się faktem.

• Robert Kozyra ocenił Szymona Hołownię w roli marszałka: „Ma duże poczucie humoru na swój temat, co się niezwykle rzadko w show-biznesie zdarza”. Jak widać, szczery do bólu. Także na swój temat.

• Wielki patriotyczny gest Pawła Kukiza.

Polityka 48.2023 (3441) z dnia 21.11.2023; Kultura; s. 94
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama