Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Piotr Gliński powołał nową radę PISF. Sami filmowi giganci

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Znani reprezentanci Polski spotkają się w klatce – do walki w formule K1 szykują się Tomasz Hajto i Jakub Wawrzyniak. K1 to konfrontacja wyłącznie w stójce. Dobra odmiana. Bo przywykliśmy, że nasza kadra głównie leży.

• Lech Wałęsa został zapytany w Onecie, jaką najcenniejszą pamiątkę ma po tych wszystkich latach walki, strajkowania i władzy. Prezydent bez zastanowienia odpowiedział: „Żonę Danutę”. Resztę pamiątek oddał na Jasną Górę. Jak widać, nie wszystkie chcieli.

• Prezenter TVP Aleksander Sikora wyznał, że nie boi się utraty pracy, gdyż on „nie zajmuje się polityką, publicystyką, tylko rozrywką”. Mnie przekonał. Jednym zdaniem potrafi rozbawić do łez.

• Robert Kubica przedłużył kontrakt z Orlenem o kolejne trzy lata. „Zawsze była między nami pozytywna atmosfera” – wyznał. Robert na pilota powinien wziąć Aleksandra Sikorę z TVP. Ewidentnie jadą w tę samą stronę.

• Caroline Derpienski, polsko-amerykańska modelka z Białegostoku, wystąpiła w programie na platformie Player.pl, w którym odpowiadała na pytania fanów. Są jednak rzeczy, które nie śniły się filozofom. Głównie dlatego, że trudno po nich zasnąć.

• Jacek Łągwa, kompozytor największych przebojów grupy Ich Troje, wyznał, że rozpoczyna pracę jako elektryk. Doskonała wiadomość dla fanów Michała Wiśniewskiego. Wreszcie pojawi się w zespole człowiek, który może sprawić, że Wiśniewskiego nie będzie słychać.

• Poseł Cezary Tomczyk ujawnił zarobki dziennikarzy TVP. Danuta Holecka – 50 tys. zł miesięcznie, Michał Adamczyk – 47 tys. zł, Magdalena Ogórek – 50 tys. zł. Na miejscu Adamczyka zrobiłbym to, co umie najlepiej. Biłbym się. Ale tym razem z myślami.

• Michał Szpak stwierdził, że nie wyklucza korekty płci.

Polityka 50.2023 (3443) z dnia 05.12.2023; Kultura; s. 94
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama