Kultura

Mea pulpa

Piotr Gliński powołał nową radę PISF. Sami filmowi giganci

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Znani reprezentanci Polski spotkają się w klatce – do walki w formule K1 szykują się Tomasz Hajto i Jakub Wawrzyniak. K1 to konfrontacja wyłącznie w stójce. Dobra odmiana. Bo przywykliśmy, że nasza kadra głównie leży.

• Lech Wałęsa został zapytany w Onecie, jaką najcenniejszą pamiątkę ma po tych wszystkich latach walki, strajkowania i władzy. Prezydent bez zastanowienia odpowiedział: „Żonę Danutę”. Resztę pamiątek oddał na Jasną Górę. Jak widać, nie wszystkie chcieli.

• Prezenter TVP Aleksander Sikora wyznał, że nie boi się utraty pracy, gdyż on „nie zajmuje się polityką, publicystyką, tylko rozrywką”. Mnie przekonał. Jednym zdaniem potrafi rozbawić do łez.

• Robert Kubica przedłużył kontrakt z Orlenem o kolejne trzy lata. „Zawsze była między nami pozytywna atmosfera” – wyznał. Robert na pilota powinien wziąć Aleksandra Sikorę z TVP. Ewidentnie jadą w tę samą stronę.

• Caroline Derpienski, polsko-amerykańska modelka z Białegostoku, wystąpiła w programie na platformie Player.pl, w którym odpowiadała na pytania fanów. Są jednak rzeczy, które nie śniły się filozofom. Głównie dlatego, że trudno po nich zasnąć.

• Jacek Łągwa, kompozytor największych przebojów grupy Ich Troje, wyznał, że rozpoczyna pracę jako elektryk. Doskonała wiadomość dla fanów Michała Wiśniewskiego. Wreszcie pojawi się w zespole człowiek, który może sprawić, że Wiśniewskiego nie będzie słychać.

• Poseł Cezary Tomczyk ujawnił zarobki dziennikarzy TVP. Danuta Holecka – 50 tys. zł miesięcznie, Michał Adamczyk – 47 tys. zł, Magdalena Ogórek – 50 tys. zł. Na miejscu Adamczyka zrobiłbym to, co umie najlepiej. Biłbym się. Ale tym razem z myślami.

• Michał Szpak stwierdził, że nie wyklucza korekty płci.

Polityka 50.2023 (3443) z dnia 05.12.2023; Kultura; s. 94
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama