Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Film

Żarty z zamrażarki

Recenzja filmu: "Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów 3D", reż. Steve Martino i Mike Thurmeier

„Epoka lodowcowa 4” dostarcza w odpowiednich proporcjach śmiechu, akcji i wzruszenia. „Epoka lodowcowa 4” dostarcza w odpowiednich proporcjach śmiechu, akcji i wzruszenia. Imperial-Cinepix / materiały prasowe
Przy czwartej odsłonie dowolnej serii filmowej można mieć obawy o jakość. Na szczęście scenariusz napisany przez Michaela Berga, współautora pierwszej i trzeciej części, sprawił, że „Epoka lodowcowa 4” to wciąż znakomita rozrywka.

Zaczyna się jak zawsze od charakterystycznego dla serii Wiewióra, który, wywołując przez przypadek kolejną katastrofę, przysparza problemów trójce głównych bohaterów (leniwiec Sid, mamut Maniek i tygrys Diego). Największymi okazują się tytułowe wędrówki kontynentów oraz piraci grasujący po powstałych wskutek zmian oceanach, jednak każdy bohater ma też osobiste problemy. Tym razem rodzinne – i to te ostatnie są tu wbrew pozorom najciekawsze. Standardem – wprowadzanym kiedyś m.in. przez tę właśnie serię – jest już to, że nie tylko młodzi odbiorcy będą się dobrze bawić, ale i dorośli również znajdą wątki dla siebie (tu – kłopoty Mańka z dorastającą córką). Zresztą większość żartów jest uniwersalna. Jak zwykle zwraca też uwagę doskonała oprawa audiowizualna – zwłaszcza animacja oceanu robi duże wrażenie. A fakt, że od początku wiadomo, jak cała historia się skończy, nie ma wielkiego znaczenia, skoro „Epoka lodowcowa 4” – dokładnie tak jak powinna – dostarcza w odpowiednich proporcjach śmiechu, akcji i wzruszenia.

Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów 3D, reż. Steve Martino i Mike Thurmeier, prod. USA, 94 min

Polityka 28.2012 (2866) z dnia 11.07.2012; Afisz. Premiery; s. 59
Oryginalny tytuł tekstu: "Żarty z zamrażarki"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rząd tnie cesarki, choć Polki boją się rodzić naturalnie. Co się dzieje na porodówkach?

Polka idzie dziś po zaświadczenie od psychiatry nie tylko wtedy, kiedy potrzebuje aborcji, ale i po to, żeby zagwarantować sobie cesarskie cięcie. Rodzi w ten sposób już co druga. Eksperci WHO i ONZ przypatrują się tej sytuacji ze zdziwieniem, pytając, co właściwie dzieje się na polskich porodówkach?

Agata Szczerbiak
02.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną