Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Film

Papierowy raj

Recenzja filmu: "Królowie lata", reż. Jordan Vogt-Roberts

Nick Robinson i Erin Moriarty w rolach  zbuntowanych nastolatków. Nick Robinson i Erin Moriarty w rolach zbuntowanych nastolatków. Best Film / materiały prasowe
Realistyczna, pozbawiona uroku młodzieżowa komedia o dorastaniu i pierwszych miłosnych rozczarowaniach trzech wrażliwych uciekinierów.

Trudno zrozumieć, dlaczego ta niskobudżetowa, familijna produkcja o przyjaźni i buncie piętnastolatków dystrybuowana jest w kinach. Większą widownię znalazłaby w wyspecjalizowanym kanale tematycznym na przedpołudniowym weekendowym seansie. „Królowie lata” nie mają potencjału „Kochanków z Księżyca” Wesa Andersona – uwodzącego humorem i fantazją magicznego filmu, z którym należałoby go porównywać. To realistyczna, pozbawiona uroku młodzieżowa komedia o dorastaniu i pierwszych miłosnych rozczarowaniach trzech wrażliwych uciekinierów. Chłopcy marzą o stworzeniu na odludziu leśnego azylu, anielskiej krainy, gdzie z dala od szkoły i znienawidzonych rodziców udałoby się im wreszcie zbudować prawdziwą wspólnotę i stać się mężczyznami. W tej podszytej dobrymi intencjami opowieści roi się, niestety, od naiwności oraz sztucznych, papierowych sytuacji, a fabuła pełna jest dziur i logicznych niekonsekwencji. Nie pomaga przyzwoita gra młodych aktorów, którzy w niezbyt konsekwentny sposób prowadzeni są przez debiutanta Jordana Vogt-Robertsa – reżysera lubiącego od czasu do czasu złamać sentymentalną narrację teledyskowym skrótem.

 

Królowie lata, reż. Jordan Vogt-Roberts, prod. USA, 93 min

Polityka 35.2013 (2922) z dnia 27.08.2013; Afisz. Premiery; s. 65
Oryginalny tytuł tekstu: "Papierowy raj"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Świat

Gerhard Schröder, towarzysz Putina. Toksyczny związek na dobre i złe

Były kanclerz Gerhard Schröder, który wciąż nie wyrzekł się przyjaźni z gospodarzem Kremla, jest symbolem wszystkich niemieckich problemów z Rosją. Ale wcale nie najgorszym.

Marek Orzechowski
19.05.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną