„Polityka”. Pilnujemy władzy, służymy czytelnikom.

Prenumerata roczna taniej o 20%

OK, pokaż ofertę
Film

Wygadane kobiety

Zapowiedź serialu: „Kochane kłopoty: rok z życia”

Trzy pokolenia dziewczyn Gilmore w wykonaniu (od lewej): Kelly Bishop, Lauren Graham i Alexis Bledel Trzy pokolenia dziewczyn Gilmore w wykonaniu (od lewej): Kelly Bishop, Lauren Graham i Alexis Bledel Netflix / materiały prasowe
Bohaterowie są o dekadę starsi, a niektórych odwiedzamy na cmentarzu, ale całość trzyma poziom.

Nadawane w latach 2000–07 „Kochane kłopoty” („Gilmore Girls”) należą do wąskiej grupy seriali naprawdę kultowych. Stars Hollow – idylliczne amerykańskie miasteczko, jego zabawni i wzruszający mieszkańcy, na czele z inteligentnymi, wygadanymi i ambitnymi tytułowymi pannami Gilmore świetnie nadawało się na schronienie, gdy rzeczywistość dawała w kość. Ostatni sezon, zrealizowany bez pomysłodawczyni serii Amy Sherman-Palladino, rozczarował i pozostawił niedosyt. Nowy, zrealizowany dla Netflixa, składa się z czterech 90-minutowych odcinków pokazujących Stars Hollow w kolejnych porach roku. Wracamy do miasteczka wraz z 30-letnią już Rory (Alexis Bledel), która szuka swojego miejsca w dorosłym życiu. Bohaterowie są o dekadę starsi, a niektórych odwiedzamy na cmentarzu, ale całość trzyma poziom, a aktorzy wrócili do dawnych ról z widoczną radością, która łatwo udziela się widzom.

Kochane kłopoty: rok z życia, Netflix, od 25 listopada

Polityka 48.2016 (3087) z dnia 22.11.2016; Afisz. Premiery; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Wygadane kobiety"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Życie usłane Lotosem. Sprawdzamy, ile ludzie bliscy Obajtkowi zarabiają w norweskiej spółce Orlenu

Dochody uzyskiwane i opodatkowane w Norwegii stanowią w tym kraju informację publiczną. Zapytaliśmy więc tamtejszy urząd podatkowy o zarobki w orlenowskiej spółce.

Anna Dąbrowska, Mieszko Czarnecki
05.06.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną