Film

Wygadane kobiety

Zapowiedź serialu: „Kochane kłopoty: rok z życia”

Trzy pokolenia dziewczyn Gilmore w wykonaniu (od lewej): Kelly Bishop, Lauren Graham i Alexis Bledel Trzy pokolenia dziewczyn Gilmore w wykonaniu (od lewej): Kelly Bishop, Lauren Graham i Alexis Bledel Netflix / materiały prasowe
Bohaterowie są o dekadę starsi, a niektórych odwiedzamy na cmentarzu, ale całość trzyma poziom.

Nadawane w latach 2000–07 „Kochane kłopoty” („Gilmore Girls”) należą do wąskiej grupy seriali naprawdę kultowych. Stars Hollow – idylliczne amerykańskie miasteczko, jego zabawni i wzruszający mieszkańcy, na czele z inteligentnymi, wygadanymi i ambitnymi tytułowymi pannami Gilmore świetnie nadawało się na schronienie, gdy rzeczywistość dawała w kość. Ostatni sezon, zrealizowany bez pomysłodawczyni serii Amy Sherman-Palladino, rozczarował i pozostawił niedosyt. Nowy, zrealizowany dla Netflixa, składa się z czterech 90-minutowych odcinków pokazujących Stars Hollow w kolejnych porach roku. Wracamy do miasteczka wraz z 30-letnią już Rory (Alexis Bledel), która szuka swojego miejsca w dorosłym życiu. Bohaterowie są o dekadę starsi, a niektórych odwiedzamy na cmentarzu, ale całość trzyma poziom, a aktorzy wrócili do dawnych ról z widoczną radością, która łatwo udziela się widzom.

Kochane kłopoty: rok z życia, Netflix, od 25 listopada

Polityka 48.2016 (3087) z dnia 22.11.2016; Afisz. Premiery; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Wygadane kobiety"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną