Film

Charyzma z kikutem

Recenzja serialu: „Cormoran Strike”, reż. Michael Keillor

Tom Burke jako prywatny detektyw i Holliday Grainger, jego serialowa asystentka. Tom Burke jako prywatny detektyw i Holliday Grainger, jego serialowa asystentka. HBO
Całość nie porywa, ale i specjalnie nie nudzi, fanom kryminałów na pewno się spodoba.

Bardzo poprawne przeniesienie (przez BBC) na mały ekran popularnego trzytomowego detektywistycznego cyklu J.K. Rowling, pisanego pod pseudonimem Robert Galbraith. Akcja dzieje się współcześnie w Londynie, z okazjonalnymi wycieczkami po Wielkiej Brytanii, gdy akurat wymaga tego któreś ze śledztw prowadzonych przez prywatnego detektywa Cormorana Strike’a (Tom Burke) i jego asystentkę z zadatkami na świetną detektywkę Robin Ellacott (Holliday Grainger). W tle wyżyny, niziny i środki brytyjskiego społeczeństwa, na pierwszym planie zaś błyszczy charyzmatyczny i pociągający detektyw, którego historię poznajemy stopniowo w kolejnych siedmiu godzinnych odcinkach. Choć trzeba twórcom oddać, że postać Robin też nie jest jednowymiarowa. Strike zanim został detektywem był nieuznanym synem gwiazdora rocka i modelki uzależnionej od narcystycznych rockmanów i heroiny, studentem Oksfordu, niedoszłym mężem okładkowej celebrytki i żołnierzem, który na misji w Afganistanie stracił nogę. Całość nie porywa, ale i specjalnie nie nudzi, fanom kryminałów na pewno się spodoba.

Cormoran Strike (C.B. Strike), 7 odcinków, HBO GO i Cinemax

Polityka 24.2018 (3164) z dnia 12.06.2018; Afisz. Premiery; s. 79
Oryginalny tytuł tekstu: "Charyzma z kikutem"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną