Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Niegroźne pomruki

Recenzja filmu: „Rodzina Addamsów”, reż. Conrad Vernon, Greg Tiernan

„Rodzina Addamsów”, reż. Conrad Vernon, Greg Tiernan „Rodzina Addamsów”, reż. Conrad Vernon, Greg Tiernan Forum Film / materiały prasowe
Tytułowa rodzina pierwotnie była bohaterką komiksowych historii, które prawie sto lat temu Charles Addams zaczął rysować dla „New Yorkera”.

Już wtedy twórca wykorzystywał komiczny efekt zderzenia perspektyw. Ekscentryczna rodzinka jest nieodmiennie zdziwiona tym, że u innych ich mroczne upodobania i dziwaczne zwyczaje wywołują przerażenie. Najnowsza, animowana, osadzona na amerykańskim przedmieściu ekranizacja też korzysta z tego komediowego motywu. Tyle że film Vernona i Tiernana jest skierowany już do 10-latków, stąd scenariusz jest zbyt prostą, nudnawą historią z morałem: najzwyklejsi ludzie też mają swoje tajemnice, nie można natrętnie zmieniać cudzych przyzwyczajeń, dla każdego znajdzie się miejsce w społeczności etc.

Animacja też nie jest najlepsza, a dziwactwa i konwencja grozy zostały wygaszone. Przez ten zabieg pola do popisu nie mają udzielający głosu bohaterom aktorzy. To duża strata, tym bardziej że w obsadzie są prawdziwe gwiazdy, z Oscarem Isaakiem i Charlize Theron w rolach Gomeza i Morticii Addamsów na czele. Natomiast włochaty stwór z melonikiem i w okularach przeciwsłonecznych, czyli Kuzyn Coś, to mruczący melodyjnie raper Snoop Dogg. Niestety obecny w filmie zaledwie przez minutę.

Rodzina Addamsów (The Addams Family), reż. Conrad Vernon, Greg Tiernan, prod. Kanada, USA, Wlk. Brytania 2019, 87 min

Polityka 43.2019 (3233) z dnia 22.10.2019; Afisz. Premiery; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Niegroźne pomruki"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Dlaczego książki drożeją, a księgarnie upadają? Na rynku dzieje się coś dziwnego

Co trzy dni znika w Polsce jedna księgarnia. Rynek wydawniczy to materiał na poczytny thriller.

Justyna Sobolewska, Aleksandra Żelazińska
18.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną