Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Książki

Książka muzeum

Recenzja książki: Katie Scott, Kathy Willis, „Botanicum”

materiały prasowe
Otwieramy książkę i trafiamy do muzeum roślin, które kiedykolwiek rosły na Ziemi albo rosną dziś w najdalszych zakątkach.

Całość przypomina XIX-wieczną encyklopedię z rycinami, fascynującą i dla dzieci, i dla dorosłych. I nie bez przyczyny, bo ilustratorkę inspirowały ryciny XIX-wiecznego przyrodnika Ernesta Haeckla. Z kolei autorką tekstów jest dyrektorka wydziału naukowego Ogrodów Botanicznych w Kew i wykładowczyni w Oksfordzie. Każda strona oprócz wiedzy przynosi działające na wyobraźnię kształty roślin – paradoksalnie bardzo malownicze są na przykład niepozorne glony. Ta książka nadaje się do wspólnego studiowania i rozmów o tym, co jeszcze istnieje, a co już jest tylko na obrazku. Czy grzyby są roślinami? I czy różowy ananas smakuje tak samo jak ten, który znamy.

Katie Scott (ilustracje), Kathy Willis (tekst), Botanicum, przeł. Katarzyna Rosłan, Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2016

Książka do kupienia w sklepie internetowym Polityki.

Polityka 49.2016 (3088) z dnia 29.11.2016; Afisz. Premiery; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Książka muzeum"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Legendarny Boeing 747 przechodzi do historii

Po ponad półwieczu dominacji na niebie do historii przechodzi Boeing 747, Jumbo Jet. Samolot, który zmienił lotnictwo cywilne. I świat.

Olaf Szewczyk
21.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną