Muzyka

Ojciec z synem grają bluesa

Recenzja płyty: Danny Bryant’s Redeyeband, "Just as I Am"

Należy docenić konsekwencję w trwaniu przy komercyjnie i finansowo niezbyt obiecującej działalności.

Czasy świetności brytyjskiego bluesa to już tylko wspomnienie. Dzisiejsze wyspiarskie mody nie przewidują eksponowanego miejsca dla tej muzyki. Ale całkowity pesymizm bluesfanów nie jest uzasadniony. Tu i ówdzie na Wyspach słychać gitary, przypominające, że nie tylko panowie w wieku emerytalnym (Clapton – 65) pamiętają, jak zagrać tamte stylowe dźwięki.

Jednym z tych obiecujących młodych jest trzydziestoletni Danny Bryant, występujący z zespołem Red-eyeband. Podobnie jak chwalona tu przeze mnie grupa The Brew, trio Redeyband to przedsięwzięcie rodzinne. Obok Bryanta juniora gra w nim na basie jego ojciec Ken. Niedawno ukazała się ich nowa płyta „Just as I Am”. Jak na trzydziestolatka, Danny Bryant może pochwalić się imponującym dorobkiem – to już bodaj siódmy (!) jego album.

Młody człowiek gra na gitarze, śpiewa i komponuje wiele z wykonywanych przez zespół utworów. Podobnie jak poprzednie tytuły Bryanta, „Just as I Am” przynosi nam solidną porcję dobrego bluesowo-rockowego grania. Nie oczekujmy sensacyjnych odkryć muzycznych i awangardy. Wszystko to już było na Wyspach grane 40 i więcej lat temu. Ale dziś, w czasach innych zupełnie mód panujących na brytyjskim rynku muzycznym, należy docenić konsekwencję w trwaniu przy komercyjnie i finansowo niezbyt obiecującej działalności.

Danny Bryant’s Redeyeband, Just as I Am, Continental Blue Heaven 2010

Polityka 11.2010 (2747) z dnia 13.03.2010; Kultura; s. 53
Oryginalny tytuł tekstu: "Ojciec z synem grają bluesa"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Ludwika i Henryk Wujcowie – człowieka porządnego portret podwójny

Próbując zdefiniować dobro, ludzie powinni przede wszystkim ustalić, czego nie wolno, choć niby nie powinno się zaczynać od zakazów.

Katarzyna Czarnecka
27.08.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną