Muzyka

Muzykująca rodzina

Recenzja płyty: Tedeschi Trucks Band, "Everybody’s Talkin"

materiały prasowe
Wszystkich nieco rozczarowanych płytą Royal Southern Brotherhood czym prędzej odsyłam do najnowszego wydawnictwa innego, też w pewnym sensie superzespołu – Tedeschi Trucks Band.

Głównymi postaciami są tu Susan Tedeschi i jej mąż, gitarzysta Derek Trucks. Do chwili stworzenia wspólnego przedsięwzięcia muzycznego w 2010 r. obydwoje odnosili wielkie sukcesy niezależnie od siebie. Już jako Tedeschi Trucks Band wydali w 2011 r. płytę „Revelator”, która zdobyła nagrodę Grammy w kategorii albumów bluesowych. Teraz na rynku ukazuje się podwójna płyta koncertowa „Everybody’s Talkin”. Wydawałoby się, że to typowy zabieg odcinania kuponów od sukcesu nagrań studyjnych, czyli prezentacja rozbudowanych i zarejestrowanych na żywo wersji tych samych utworów. Owszem, znajdziemy tu kompozycje znane z „Revelatora”, ale obok nich artyści umieścili wiele znakomitych i zróżnicowanych coverów. Jak to zdradza tytuł zestawu, otwiera go znakomite wykonanie dawnego, znanego z filmu „Midnight Cowboy”, przeboju Nilssona. A to nie wszystko, gdyż państwo Tedeschi i Trucks wykonują też kawałki tak różnych wykonawców, jak Stevie Wonder, zespół Lovin’ Spoonful czy Bill Withers. Wszystkie wykonania doskonałe, pełne improwizacji, nawet jazzowych, trwające nierzadko po kilkanaście minut, z pełnym wykorzystaniem możliwości dziesięcioosobowego zespołu towarzyszącego liderom.

Tedeschi Trucks Band, Everybody’s Talkin’, Sony

Polityka 28.2012 (2866) z dnia 11.07.2012; Afisz. Premiery; s. 61
Oryginalny tytuł tekstu: "Muzykująca rodzina"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Niespotykanie niewidoczny człowiek. Minister Kościński

Tadeusz Kościński przyjął tekę ministra finansów, ale się nie cieszy. Nominacji nie zawdzięcza swoim kompetencjom, ale temu, że już w 2015 r. znalazł się w drużynie Morawieckiego. Teraz musi znaleźć pieniądze na wydatki projektowane na Nowogrodzkiej.

Joanna Solska
26.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną