Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Muddy Waters wiecznie żywy

Recenzja płyty: The Mannish Boys, The Mannish Boys, Double DynamiteDouble Dynamite"

materiały prasowe
Podwójna, dwupłytowa dawka doskonałej muzyki. Do tego liczna grupa występujących gościnnie muzyków.

Napisana w latach 50. piosenka „Mannish Boy” wspomnianego obok Muddy'ego Watersa doczekała się nie tylko licznych wersji samego autora i wielu coverów, ale została również uwieczniona jako nazwa zespołu. The Mannish Boys to grupa muzyków bluesowych z Los Angeles, nagrywających wspólnie od 2004 r. Nie bacząc na bliskość Pacyfiku, palmy i plaże Kalifornii, The Mannish Boys z zapałem grają chicagowskiego i teksaskiego bluesa. Są w pewnym sensie formacją płynną – skład grupy, a także liczba i nazwiska gości zapraszanych do kolejnych sesji nagraniowych za każdym razem są inne. Stałą postacią w Mannish Boys jest ich lider i wokalista Finis Tasby.

Ich najnowsza propozycja, słusznie zatytułowana „Double Dynamite”, to podwójna, dwupłytowa dawka doskonałej muzyki. Do tego liczna grupa występujących gościnnie muzyków, z takimi gwiazdami, jak na przykład mistrzowie harmonijki, James Harman czy Rod Piazza. I jeszcze, jakżeby inaczej, syn Muddy’ego Watersa, Mud Morganfield. 26 tytułów to klasyka przemieszana z bardzo dobrymi własnymi kompozycjami. Wystarczająca porcja na solidny bluesowy wieczór.

The Mannish Boys, Double Dynamite, Delta Groove

Polityka 34.2012 (2871) z dnia 22.08.2012; Afisz. Premiery; s. 65
Oryginalny tytuł tekstu: "Muddy Waters wiecznie żywy"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Historia

Doktryna Monroego. To ona naznaczyła politykę zagraniczną USA. I do dziś budzi wielkie emocje

To, co powiedział 2 grudnia 1823 r. prezydent James Monroe do Kongresu, określiło politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych. Celem było pilnowanie interesów w obu Amerykach i odcięcie się od konfliktów, które ich nie dotyczą. Spór o to trwa do dziś.

Michał Rastaszański
28.11.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną