Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Zjazd gitarowych gwiazd

Recenzja płyty: David Hidalgo/Luther Dickinson/Mato Nanji, "3 Skulls and the Truth"

materiały prasowe
Na płycie zatytułowanej „3 Skulls and the Truth” spotykają się trzy wielkie gwiazdy muzyki amerykańskiej: David Hidalgo, Mato Nanji i Luther Dickinson.

Jeżeli te nazwiska komuś niewiele mówią, to zapewne nazwy zespołów, w których ci panowie grają, powiedzą więcej. David Hidalgo jest filarem działającej już blisko 40 lat słynnej kalifornijskiej grupy Los Lobos, której różnorodność stylistyczna obejmuje zarówno rocka, jak i bluesa, Tex-Mex czy pop. Mato Nanji, Indianin Nakota, jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą, współzałożycielem bluesowej grupy Indigenous. Wreszcie Luther Dickinson znany z wielu przedsięwzięć muzycznych, najczęściej kojarzony jest z zespołami The Black Crowes i North Mississippi Allstars.

Te trzy osobowości, wspierane przez basistę i perkusistę, nagrały ostatnio dla wytwórni Provogue wspólną płytę, na której znalazło się 12 utworów, głównie autorstwa Dickinsona i Nanji. Na „3 Skulls&The Truth” nie znajdziemy żadnych zaskoczeń – muzycy szanując się wzajemnie i wspierając, dostarczają nam po prostu solidnej porcji bluesowo-rockowego grania, nieodbiegającego zbytnio od tego, co robią na co dzień. Bardzo dobry poziom, bez przełomowych wydarzeń.

 

David Hidalgo/Luther Dickinson/Mato Nanji, 3 Skulls and the Truth, Provogue 2012

Polityka 38.2012 (2875) z dnia 19.09.2012; Afisz. Premiery; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Zjazd gitarowych gwiazd"

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama