Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Żelazna konsekwencja

Recenzja płyty: Nine Inch Nails,„Hesitation Marks”

materiały prasowe
Trent Reznor w tekstach jak zwykle mroczny i skupiony wokół problemu samobójstwa. To czytelny powrót do prostej, oszczędnej, syntezatorowej stylistyki znanej dobrze z albumów NIN z lat 90.

Nine Inch Nails, Hesitation Marks, Null

Stare gwoździe wprawdzie rdzewieją, ale Trent Reznor swój muzyczny projekt Nine Inch Nails (Dziewięciocalowe Gwoździe) dość skrupulatnie konserwuje. Nie nagrywa za często i robi skoki w bok – choćby w stronę muzyki filmowej. Dla wielu osób jest dziś przede wszystkim zdobywcą Oscara za ścieżkę dźwiękową „Social Network”. I może dlatego album „Hesitation Marks” – w tekstach jak zwykle mroczny i skupiony wokół problemu samobójstwa – jest tak czytelnym powrotem do prostej, oszczędnej, syntezatorowej stylistyki znanej dobrze z albumów NIN z lat 90. Wtedy ten styl, choć zakorzeniony w muzyce Depeche Mode i twórczości sceny industrialnej, brzmiał świeżo. Po niemal ćwierć wieku – przeciwnie, jest zwrotem ku czemuś czytelnemu, wręcz staroświeckiemu. To paradoks, z jakim słuchacze płyty „Hesitation Marks” będą się musieli zmierzyć. Pewnie odetchną z ulgą, że ich ulubiony artysta nie przygotował kolejnej rewolucji w dystrybucji muzyki ani muzyki ilustracyjnej, tylko po prostu nagrał nowe piosenki.

Polityka 37.2013 (2924) z dnia 10.09.2013; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Żelazna konsekwencja"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Mieli rusyfikować, a się spolonizowali. Rosyjscy kolonizatorzy na Mazowszu

W XIX w. car sprowadził na Mazowsze rosyjskich kolonistów. Mieli krzewić rodzimą kulturę i zruszczać okoliczną ludność. Zamiast tego Rosjanie sami się spolonizowali.

Violetta Wiernicka
21.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną