Recenzja płyty: Różni wykonawcy, „Bob Dylan: The 30th Anniversary Concert Celebration”

Mistrzowie dla mistrza
Jak na Legacy przystało, dźwięk jest porządnie poprawiony i wyczyszczony, co w przypadku doskonałych występów zaproszonych gwiazd i samego Dylana jest szczególnie istotne.
materiały prasowe

Chytrzy właściciele praw do różnego rodzaju nagrań co pewien czas podejmują próby wyciśnięcia dodatkowych zysków z wcześniej już znanego publiczności materiału. Mamy więc na rynku „wersje specjalne”, „wzbogacone”, „uzupełnione”, a nawet „luksusowe”. W wielu wypadkach jest to naciąganie klienta, który ma po raz kolejny nabyć coś, co już ma i zna na pamięć, ale z dodatkową książeczką bądź wątpliwej wartości wcześniej niepublikowaną wersją któregoś utworu. Pośród tych wydawnictw-pułapek chlubnie wyróżniają się te sygnowane przez istniejącą od 1990 r. firmę Legacy. Specjalizuje się ona w porządnie przygotowywanych reedycjach istotnych pozycji z katalogów kilkunastu ważnych amerykańskich wytwórni. Właśnie dzięki Legacy kilka tygodni temu ukazała się ponownie na rynku rejestracja koncertu zorganizowanego w 1992 r. z okazji 30 rocznicy płytowego debiutu Boba Dylana. W nowojorskiej Madison Square Garden zebrała się wówczas grupa niezwykłych postaci świata muzyki, chcących złożyć hołd Dylanowi. Lista jest długa, a są na niej m.in. Eric Clapton, Lou Reed, Neil Young, George Harrison i Tom Petty. Jak na Legacy przystało, dźwięk jest porządnie poprawiony i wyczyszczony, co w przypadku doskonałych występów zaproszonych gwiazd i samego Dylana jest szczególnie istotne. To jeszcze jeden z długiej listy dowodów na to, że Bob Dylan jest postacią niepowtarzalną i ponadczasową.

Ocena: 5,5

PS W ocenie urwałem pół gwiazdki z żalu, że nie zmieszczono tu paru świetnych występów, które miały miejsce podczas koncertu.

 

Różni wykonawcy, Bob Dylan: The 30th Anniversary Concert Celebration, Legacy

Czytaj także

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną