Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Mieszanka z Południa

Recenzja płyty: Anderson East, „Encore”

materiały prasowe
Jakość wykonania – doskonała, soul miesza się tu z country i rockiem, dynamiczne kawałki z balladami, a po wysłuchaniu całości chce się „Encore” odtworzyć jeszcze raz.

Wielu współczesnych amerykańskich artystów wręcz z premedytacją chowa się w pudełku z napisem „americana” bądź „roots”. Stanowi to alibi dla przemieszczania się po stylach muzycznych, bez narażenia się na nieco deprecjonujące określenie „eklektyczny”. Kompozytor i wokalista Anderson East (a właściwie Michael Anderson, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko) ma bardzo solidne podstawy, by w swojej muzyce kompilować różnorodne wpływy stylistyczne. Urodzony na południu Stanów, w Alabamie, dorastał w domu, w którym dominowała muzyka gospel. Jako nastolatek odkrywał inne gatunki, takie jak rock, soul, pop czy blues. Doświadczenia z młodości stały się fundamentem, na którym młody artysta się opierał, tworząc swoje piosenki. Przykładem takiego podejścia może być najnowszy album zatytułowany „Encore”. Znajdziemy tu nie tylko jego własne kompozycje. Są piosenki napisane wspólnie z takim gwiazdami, jak Chris Stapleton czy Ed Sheeran. Są utwory zapożyczone, np. od Williego Nelsona czy Teda Hawkinsa. Jakość wykonania – doskonała, soul miesza się tu z country i rockiem, dynamiczne kawałki z balladami, a po wysłuchaniu całości chce się „Encore” (nomen omen, bo to po angielsku „bis”) odtworzyć jeszcze raz.

Anderson East, Encore, New Elektra

Ocena: 4,5/6

Polityka 4.2018 (3145) z dnia 23.01.2018; Afisz. Premiery; s. 79
Oryginalny tytuł tekstu: "Mieszanka z Południa"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Marek Kondrat dla „Polityki”: Już nie noszę ojczyźnianego plecaka

Rozmowa z Markiem Kondratem o potrzebie ucieczki z klatki ocen, roli czystego zachwytu w życiu i biznesie i o tym, dlaczego nie chodzi już do teatru.

Martyna Bunda
28.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną