Muzyka

Retro z klasą

Recenzja płyty: Squirrel Nut Zippers, „Beasts of Burgundy”

materiały prasowe
Doskonali muzycy z werwą i radością przypominają słuchaczom, jak porywające, pełne humoru i animuszu mogą być retro rytmy.

Lata 90. XX w. były świadkiem krótkotrwałej fali popularności tzw. retro swingu. Sukcesy odnosiły takie orkiestry, jak Big Bad Voodoo Daddy, Cherry Poppin’ Daddies czy Squirrel Nut Zippers. Moda minęła, przyszły nowe trendy, nowi wykonawcy, ale, jak się okazuje, sentyment do dobrej tanecznej muzyki z myszką pozostał. I tak po latach milczenia reaktywowali się Squirrel Nut Zippers. Nie tylko wznowili koncerty, ale też weszli do studia i w efekcie powstała płyta „Beasts of Burgundy”. Ten album to piękny ukłon w stronę muzyki Nowego Orleanu. Przeplatają się tu takie style, jak jump blues, swing, dixieland, jazz. Doskonali muzycy z werwą i radością przypominają słuchaczom, jak porywające, pełne humoru i animuszu mogą być retro rytmy.

Jakże szlachetnie muzyka „Beasts of Burgundy” brzmi na tle rozpaczliwie amatorskich popisów naszych „gigantów” masowej rozrywki.

Squirrel Nut Zippers, Beasts of Burgundy, Southern Broadcasting

Polityka 23.2018 (3163) z dnia 05.06.2018; Afisz. Premiery; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Retro z klasą"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną