Muzyka

Mozart jak co roku

15 czerwca - 26 lipca, Warszawska Opera Kameralna.

Zawsze ten sam termin: od 15 czerwca do 26 lipca. Zawsze ta sama Warszawska Opera Kameralna, w której w ramach Festiwalu Mozartowskiego wystawiane są wszystkie dzieła sceniczne patrona festiwalu. Ale mimo to wielu melomanów z różnych miejsc kraju i z zagranicy czeka na ten czas. Są tacy, którzy bywają tu co roku, i to na tych samych spektaklach. Bo trochę się tu jednak zmienia. Najciekawsze zmiany to młodzi śpiewacy; co roku kilkanaścioro kolejnych debiutuje w mozartowskich rolach (w tym roku osiemnaście takich zmian).

Co do repertuaru, jak zwykle najwięcej będzie spektakli najpopularniejszych: „Don Giovanniego” i „Czarodziejskiego fletu” – po 5 razy, „Uprowadzenia z Seraju”, „Wesela Figara” i „Così fan tutte” – 4 razy; pozostałe spektakle po jednym razie. Co roku też są inne koncerty (poza stałymi – Requiem i Wielką mszą c-moll – po 8 razy): tym razem będą cykle koncertów skrzypcowych i kwartetów smyczkowych na Zamku Królewskim i w Łazienkach.   

Bliższe informacje: www.operakameralna.pl 

Reklama

Czytaj także

Kraj

O co chodzi Lewicy

Opinie, kto, poza Jarosławem Kaczyńskim, wygrał na głosowaniu w sprawie europejskich pieniędzy, są podzielone. Ale pewne jest, że opozycja jako całość mocno oddaliła się od perspektywy zwycięstwa nad Zjednoczoną Prawicą.

Rafał Kalukin
14.05.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną