Muzyka

Mozart jak co roku

15 czerwca - 26 lipca, Warszawska Opera Kameralna.

Zawsze ten sam termin: od 15 czerwca do 26 lipca. Zawsze ta sama Warszawska Opera Kameralna, w której w ramach Festiwalu Mozartowskiego wystawiane są wszystkie dzieła sceniczne patrona festiwalu. Ale mimo to wielu melomanów z różnych miejsc kraju i z zagranicy czeka na ten czas. Są tacy, którzy bywają tu co roku, i to na tych samych spektaklach. Bo trochę się tu jednak zmienia. Najciekawsze zmiany to młodzi śpiewacy; co roku kilkanaścioro kolejnych debiutuje w mozartowskich rolach (w tym roku osiemnaście takich zmian).

Co do repertuaru, jak zwykle najwięcej będzie spektakli najpopularniejszych: „Don Giovanniego” i „Czarodziejskiego fletu” – po 5 razy, „Uprowadzenia z Seraju”, „Wesela Figara” i „Così fan tutte” – 4 razy; pozostałe spektakle po jednym razie. Co roku też są inne koncerty (poza stałymi – Requiem i Wielką mszą c-moll – po 8 razy): tym razem będą cykle koncertów skrzypcowych i kwartetów smyczkowych na Zamku Królewskim i w Łazienkach.   

Bliższe informacje: www.operakameralna.pl 

Reklama

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną