Seriale

Pradawne zło z korporacji

Recenzja serialu: „Marvel: The Defenders”, reż. S.J. Clarkson

Netflix
Plusem są całkiem interesująco napisani bohaterowie, Sigourney Weaver w roli najgorszej ze złych, współczesny Nowy Jork i szczypta ironii.

W tej 8-odcinkowej produkcji czwórka superbohaterów z komiksowej stajni Marvela (każdy z nich ma też swój osobny serial w Netfliksie) łączy siły, by bronić Nowego Jorku przed siłami zła uosabianymi przez pradawną, tajną organizację Ręka (The Hand). Jessica Jones – prywatna detektyw o ponadnaturalnej sile, Daredevil (aka Matt Murdock), czyli niewidomy prawnik i mistrz sztuk walki o niebywale wyostrzonym słuchu, Luke Cage, mocarz odporny na kule i uderzenia, oraz Iron Fist (aka Danny Rand), milioner wyćwiczony we wschodnich sztukach walki i właściciel żelaznej pięści – każde z własną traumą, osobistymi rachunkami do wyrównania oraz misją do spełnienia. Indywidualiści, których połączy zagrażające istnieniu ukochanego miasta zło dysponujące równie ponadnaturalnymi zdolnościami oraz olbrzymimi środkami finansowymi – Ręka to globalna korporacja z centrum w szklanym wieżowcu na Manhattanie. W tej opowieści schemat goni schemat, ale trudno z tego czynić „Defendersom” zarzut, to część „uroku” gatunku, jak śpiew i taniec w musicalu. Plusem są całkiem interesująco napisani bohaterowie, Sigourney Weaver w roli najgorszej ze złych, współczesny Nowy Jork i szczypta ironii. Minusem – wolno rozwijająca się akcja i bardzo długa ekspozycja. Zejście się i uformowanie tytułowej grupy zajmuje bohaterom połowę sezonu.

Marvel: The Defenders, Netflix, od 18 sierpnia

Polityka 33.2017 (3123) z dnia 15.08.2017; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Pradawne zło z korporacji"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Ludwika i Henryk Wujcowie – człowieka porządnego portret podwójny

Próbując zdefiniować dobro, ludzie powinni przede wszystkim ustalić, czego nie wolno, choć niby nie powinno się zaczynać od zakazów.

Katarzyna Czarnecka
27.08.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną