Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Teatr

h jak hipster

Recenzja spektaklu: „hamlet”, reż. Joanna Drozda

Piotr Polak w tytułowej roli Piotr Polak w tytułowej roli Bartosz Krupa / EAST NEWS
Kiedy najsłynniejszy monolog mamy już odfajkowany, okazuje się, że głównym tematem spektaklu, który wygląda jak próba do tegoż, jest aktorstwo.

Swój debiutancki spektakl aktorka warszawskiego Powszechnego Joanna Drozda zaczyna z przytupem. Snujący się po scenie hamlet Piotra Polaka, przez małe ha jak hipster, sądząc po ubiorze, nagle wypala: „Być albo nie być”. Kiedy najsłynniejszy monolog mamy już odfajkowany, okazuje się, że głównym tematem spektaklu, który wygląda jak próba do tegoż, jest aktorstwo. Hamletowi większa część przedstawienia upływa na reżyserowaniu dwuosobowej trupy aktorskiej i Ofelii. Obok swój telewizyjny spektakl władzy, realizowany w przenośnym studiu i przerywany reklamami daje król Klaudiusz (Mateusz Król), który przypomina rzeczywistych wymuskanych polityków ze sztucznym uśmiechem przyklejonym do twarzy. Są jeszcze królowa Gertruda (Iwona Bielska) i Poloniusz (Krzysztof Dracz), którzy z jakiegoś powodu w drugiej części leżą na sobie, recytując kwestie Hamleta i Ofelii. A na koniec poważne, umundurowane i pozbawione artystycznych zapędów połączenie Laertesa i Fortynbrasa (Dobromir Dymecki) pokona Hamleta w grę wideo „Blade Lords”, wystąpi w telewizji i zamknie wszystkich w paździerzowym, jak cały ten dwugodzinny spektakl, pudle.

hamlet, według Williama Szekspira, reż. Joanna Drozda, Teatr Imka w Warszawie

Polityka 17.2015 (3006) z dnia 21.04.2015; Afisz. Premiery; s. 79
Oryginalny tytuł tekstu: "h jak hipster"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Mobbing i zachowania niepożądane. Czego w pracy robić nie wolno?

Wszelkie sprawy dotyczące dyskryminacji to mniej niż 1 proc. pozwów związanych z prawem pracy, a te o molestowanie to już zupełny ułamek ułamka.

Ewa Wilk
18.06.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną