Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Wystawy

Walizkowa wystawa

Recenzja wystawy: "Zwykła Rzecz"

Stoliki projektu Pawła Grobelnego Stoliki projektu Pawła Grobelnego Muzeum Regionalne w Stalowej Woli / materiały prasowe
Tytuł mało zachęcający (zwykłe rzeczy mam przecież wokół siebie), ale wystawa godna uwagi.

Kilkunastu wyróżniających się polskich designerów poproszonych zostało o zaprojektowanie dowolnych obiektów. Był jeden warunek formalny: przedmiot musi się zmieścić w sześcianie o bokach długości 75 cm, który równocześnie ma być jego opakowaniem na czas podróży i postumentem na czas wystawy. To ograniczenie okazało się inspirujące – powstały przedmioty oryginalne, ciekawe, zabawne i po prostu ładne. Lampy, fotele, kieliszki, kubki, biżuteria – rzeczy zwykłe z funkcji, ale niezwykłe z formy. Kolejny dowód na to, że młody polski design ma naprawdę duży potencjał, choć – niestety – dużo mniejszą siłę przebicia w przemyśle.

Miejsce wystawy jest nieprzypadkowe. Od kilku lat muzeum w Stalowej Woli specjalizuje się w rodzimym młodym designie – organizuje interesujące wystawy (m.in. design dla dzieci; inspiracje folklorem), które potem bez końca podróżują po świecie. Sama Stalowa Wola może nie jest turystycznym magnesem, ale podróżując w Bieszczady lub na Roztocze (a choćby i do nieodległego pięknego Sandomierza) warto na tę wystawę zajrzeć.

Zwykła Rzecz, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, wystawa czynna do 15 sierpnia

Polityka 31.2011 (2818) z dnia 26.07.2011; Afisz. Premiery; s. 59
Oryginalny tytuł tekstu: "Walizkowa wystawa"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

„Rodzina Monet”. Nowy hit literatury młodzieżowej. Nieco lepszy niż Pizgacz

„Rodzina Monet” Weroniki Anny Marczak, czyli fantazja o życiu w ładnym domu z ładnymi chłopcami, to nowy hit literatury młodzieżowej rodem z Wattpada.

Justyna Sobolewska
17.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną