Koszmary samotnych żeglarzy

Łowcy niżów
Pięciu samotników płynie dookoła świata. Po przygodę, po sławę, po szampana na mecie. Płyną też przekonać się o względności pojęć takich jak strach, zmęczenie i samotność.
W centrum wydarzeń - Brad Van Liew, USA.
Richard Walch

W centrum wydarzeń - Brad Van Liew, USA.

W rolach głównych (od najmłodszego):

Chris Stanmore-Major, Anglik, 32 lata. Żeglowania nauczył go ojciec, podobnie jak mechaniki.

Zbigniew Gutkowski, zwany Gutkiem, Polak, 37 lat. Ponad pół życia pod żaglami, profesor wśród regatowców. Jest niedzielnym ojcem, więc kiedyś pozwolił córce Zuzi na przygarnięcie kota. Teraz ma ich w domu sześć, poza tym psa, żółwia i fretkę.

Brad van Liew, Amerykanin, 42 lata. Kształcił się na dewelopera, ale nie korzysta z tej wiedzy. Ma opinię agresywnego skipera. Hasło na łódce: „Full noise or no noise” (w wolnym tłumaczeniu: na całego albo wcale).

Christophe Bullens, Belg, 48 lat. Gdy jeszcze nie znał życia, przez 8 lat był dowódcą czołgu. Teraz mógłby nie schodzić z łódki. Prowadzi kampanię na rzecz pomocy dzieciom z HIV.

Derek Hatfield, Kanadyjczyk, 57 lat. Swego czasu w policji konnej, potem ścigał przestępców gospodarczych i oszustów giełdowych. W regatach samotników nie ma szczęścia.

Wyścig Velux 5 Oceans, regaty samotników dookoła globu, z czterema przystankami po drodze – w południowoafrykańskim Kapsztadzie, nowozelandzkim Wellington, Salwadorze (dawnej stolicy Brazylii) i Charleston w Południowej Karolinie, wziął się z szukania wyzwań.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną