Ludzie i style

Narodowe siły rakietowe

Puchar Davisa - tenis w wersji patriotycznej

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg - ich gra może zadecydować o zwycięstwie w rozgrywkach Pucharu Davisa. Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg - ich gra może zadecydować o zwycięstwie w rozgrywkach Pucharu Davisa. Toby Melville/Reuters / Forum
Polską reprezentację czeka właśnie najważniejszy mecz w jej historii. Bo Puchar Davisa to wersja tenisa z silnymi akcentami patriotycznymi.
Wybór nawierzchni to największa korzyść, jaką niesie ze sobą organizacja daviscupowego meczu.David Gray/Reuters/Forum Wybór nawierzchni to największa korzyść, jaką niesie ze sobą organizacja daviscupowego meczu.

Niedawna klęska w wielkoszlemowym US Open, gdzie w pierwszej rundzie odpadli wszyscy singliści, na czele z Jerzym Janowiczem oraz eksportowym deblem Fyrstenberg-Matkowski, odeszła już w niepamięć. Teraz liczy się tylko pucharowy mecz z Australią (13–15 września) – niegdyś tenisową potęgą, ostatnio dotkniętą jednak głębokim kryzysem, od sześciu lat bezskutecznie walczącą o powrót do grupy światowej Pucharu Davisa.

Australijczycy 28 razy wygrywali te rozgrywki.

Polityka 37.2013 (2924) z dnia 10.09.2013; Ludzie i style; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Narodowe siły rakietowe"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Maseczki pseudoochronne

Czy to bal maskowy, czy raczej taniec śmierci? Rząd każe nam nosić maseczki, ale już nie dba o to, co trafia na rynek. Czy maseczki sprzedawane w aptekach i sklepach naprawdę nas chronią?

Violetta Krasnowska
18.01.2021