Dziesięć lat na fejsie

Czy Facebook przetrwa?
Facebook ma tylu użytkowników, ile Chiny Ludowe mieszkańców. Miałby więcej, ale chińskim internautom państwo zabroniło z niego korzystać. W 10 rocznicę narodzin serwisu pojawiają się jednak wątpliwości, czy przetrwa on kolejną dekadę.
Po pierwsze, myśleć globalnie – nie ma sensu tracić czasu na projekty, których stawką nie jest co najmniej zmiana świata.
John Lund/Blend Images RM/Getty Images/FPM

Po pierwsze, myśleć globalnie – nie ma sensu tracić czasu na projekty, których stawką nie jest co najmniej zmiana świata.

Facebook nie był pierwszym pomysłem, by uspołecznić internet, czyli oddać jego tworzenie samym internautom. Uspołecznienie stało się wielką ideą, która wyciągnęła sieć z zapaści, w jaką ta wpadła, gdy w marcu 2000 r. pękła internetowa bańka spekulacyjna. Giełdowy krach pociągnął na dno tysiące spółek tzw. Nowej Gospodarki powstałych w drugiej połowie lat 90. Inwestorzy na podstawie pomysłów kreślonych na kawiarnianych serwetkach wydawali miliony dolarów, byle w nazwie firmy pojawiło się .

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj