Ludzie i style

Słabosilni

Stadionowi chuligani – ciąg dalszy nastąpił

Bez współpracy z klubami, odpowiedniego wyszkolenia oddziałów prewencji i determinacji, policji trudno będzie zepchnąć chuliganów do narożnika. Bez współpracy z klubami, odpowiedniego wyszkolenia oddziałów prewencji i determinacji, policji trudno będzie zepchnąć chuliganów do narożnika. Piotr Guzik / Forum
Kluby nie wygrają ze stadionowymi chuliganami bez wsparcia policji. Policja nie poradzi sobie bez wsparcia klubów. Czyli – będzie jak zawsze?
Mecz Wisła Kraków–Ruch Chorzów. Race wystrzelone spoza stadionu przez kibiców z zakazem wstępu wylądowały na murawie.Jan Graczyński/EAST NEWS Mecz Wisła Kraków–Ruch Chorzów. Race wystrzelone spoza stadionu przez kibiców z zakazem wstępu wylądowały na murawie.

Od kilku tygodni w Krakowie obowiązuje stan wyjątkowy na linii zarząd Wisły–radykalni kibice. Zaczęło się od odpalenia zakazanych prawem rac na derbach z Cracovią. W efekcie podczas następnego meczu (z Ruchem Chorzów) zajmowana przez ultrasów trybuna za bramką została zamknięta, a na dodatek klub nie zezwolił im na oglądanie meczu z innych miejsc. Kibolska zemsta była osobliwa: wystrzelone spoza stadionu race wylądowały na murawie i trybunach; mecz trzeba było na kilka minut przerwać.

Polityka 14.2014 (2952) z dnia 01.04.2014; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Słabosilni"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Kim są dziadersi i czym różnią się od dziadów

Przy okazji ostatnich protestów w sprawie aborcji ożywiły się konflikty pokoleniowe, ideowe i mentalne. Za ironicznymi hasłami i przezwiskami kryją się jednak najpoważniejsze problemy polskiej rzeczywistości.

Mariusz Janicki
20.11.2020