Ludzie i style

Kort niezgody

Tenisowa wojna podjazdowa

Jerzy Janowicz senior. Ma na pieńku z wieloma działaczami z łódzkich klubów. Jerzy Janowicz senior. Ma na pieńku z wieloma działaczami z łódzkich klubów. Andrzej Iwańczuk / Reporter
Polski tenis traci swój najlepszy czas. Środowisko jest podzielone i tak zajęte konfliktami we własnym gronie, że nie ma kiedy wykorzystać koniunktury nakręcanej przez Radwańską i Janowicza.
Raz na jakiś czas Radwański (pierwszy z prawej) udziela wywiadów, w których uparcie wbija szpilki Tomaszowi Wiktorowskiemu (pierwszy z lewej), wybranemu przez Agnieszkę na szkoleniowca, i pod którego opieką dotarła do finału Wimbledonu.Marek Biczyk/Newspix.pl Raz na jakiś czas Radwański (pierwszy z prawej) udziela wywiadów, w których uparcie wbija szpilki Tomaszowi Wiktorowskiemu (pierwszy z lewej), wybranemu przez Agnieszkę na szkoleniowca, i pod którego opieką dotarła do finału Wimbledonu.

W tenisowym piekiełku najbardziej kipi ostatnio w Łodzi. Kilka tygodni temu, podczas wręczania nagród za sezon 2014, przyjemną atmosferę zakłóciła16-letnia Wiktoria Kulik, mająca opinię jednej z najzdolniejszych krajowych juniorek. Drżącym głosem odczytała z kartki oświadczenie, w którym przedstawiła zarzuty prezesowi tamtejszej tenisowej federacji Jerzemu Janowiczowi seniorowi (czyli ojcu najlepszego polskiego singlisty). Oskarżyła go o ignorowanie wniosków o zwrot wydatków poniesionych na udział w turniejach oraz odstraszanie potencjalnych sponsorów, m.

Polityka 12.2015 (3001) z dnia 17.03.2015; Ludzie i style; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Kort niezgody"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020