Ludzie i style

Kort niezgody

Tenisowa wojna podjazdowa

Jerzy Janowicz senior. Ma na pieńku z wieloma działaczami z łódzkich klubów. Jerzy Janowicz senior. Ma na pieńku z wieloma działaczami z łódzkich klubów. Andrzej Iwańczuk / Reporter
Polski tenis traci swój najlepszy czas. Środowisko jest podzielone i tak zajęte konfliktami we własnym gronie, że nie ma kiedy wykorzystać koniunktury nakręcanej przez Radwańską i Janowicza.
Raz na jakiś czas Radwański (pierwszy z prawej) udziela wywiadów, w których uparcie wbija szpilki Tomaszowi Wiktorowskiemu (pierwszy z lewej), wybranemu przez Agnieszkę na szkoleniowca, i pod którego opieką dotarła do finału Wimbledonu.Marek Biczyk/Newspix.pl Raz na jakiś czas Radwański (pierwszy z prawej) udziela wywiadów, w których uparcie wbija szpilki Tomaszowi Wiktorowskiemu (pierwszy z lewej), wybranemu przez Agnieszkę na szkoleniowca, i pod którego opieką dotarła do finału Wimbledonu.

W tenisowym piekiełku najbardziej kipi ostatnio w Łodzi. Kilka tygodni temu, podczas wręczania nagród za sezon 2014, przyjemną atmosferę zakłóciła16-letnia Wiktoria Kulik, mająca opinię jednej z najzdolniejszych krajowych juniorek. Drżącym głosem odczytała z kartki oświadczenie, w którym przedstawiła zarzuty prezesowi tamtejszej tenisowej federacji Jerzemu Janowiczowi seniorowi (czyli ojcu najlepszego polskiego singlisty). Oskarżyła go o ignorowanie wniosków o zwrot wydatków poniesionych na udział w turniejach oraz odstraszanie potencjalnych sponsorów, m.

Polityka 12.2015 (3001) z dnia 17.03.2015; Ludzie i style; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Kort niezgody"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020