Ludzie i style

Wielki Błękit

Trzecioligowy fenomen polskiej piłki

Czerwona kartka dla Łukasza Kosakiewicza pozbawiła Błękitnych szans na zwycięstwo z Lechem Poznań. Czerwona kartka dla Łukasza Kosakiewicza pozbawiła Błękitnych szans na zwycięstwo z Lechem Poznań. Przemysław Szyszka/SE / EAST NEWS
Błękitni Stargard Szczeciński, drużyna z trzeciej klasy rozgrywek, spuściła sporo powietrza z balonu pod nazwą Ekstraklasa.
Stargard Szczeciński, Stadion Miejski. Mecz 1/4 finału Pucharu Polski: Błękitni Stargard - MKS Cracovia.Cezary Aszkielowicz/Agencja Gazeta Stargard Szczeciński, Stadion Miejski. Mecz 1/4 finału Pucharu Polski: Błękitni Stargard - MKS Cracovia.

Od rewanżowego meczu Błękitnych w Pucharze Polski minęły już dwa tygodnie, a trener Krzysztof Kapuściński wciąż rozpamiętuje: co by było, gdyby od 30 minuty nie musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Łukasza Kosakiewicza. Trener pewności nie ma, ale z dużym prawdopodobieństwem zakłada, że to wcale nie Lech Poznań grałby w finale na Stadionie Narodowym. – Przecież prowadziliśmy do tego momentu 1:0 – przypomina. Gdy potem oglądał powtórki meczu przegranego po dogrywce 1:5, widział w tej akcji dającej prowadzenie (przechwyt, rajd prawą stroną, minięty jak tyczka obrońca Lecha, podanie w pole karne i strzał pod poprzeczkę z kilkunastu metrów) Real Madryt, a nie Błękitnych Stargard Szczeciński.

Polityka 17.2015 (3006) z dnia 21.04.2015; Ludzie i style; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Wielki Błękit"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022