10 najpopularniejszych kont na Instagramie
Muzycy, sportowcy i celebryci korzystają z tej aplikacji, żeby zbliżyć się do fanów. Albo zaspokoić swoje (czasem próżne) potrzeby. Zwłaszcza że od niedawna na Instagramie da się też zarobić.

Do jednej z popularniejszych aplikacji fotograficznych przekonało się już bez mała 400 mln osób. Między innymi premier Beata Szydło, która udostępniła niedawno zdjęcie z przygotowań do kolejnego wystąpienia – opatrzone nieodzownym hasztagiem #broszka:

 

#100dniNaPlus #premier #beataszydło #beataszydlo #broszka

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kancelaria Premiera (@premierrp)

Od września 2015 roku na Instagramie można nie tylko dzielić się zdjęciami, ale też na tym procederze zarobić. Reklamodawcy nie byli z początku do tego pomysłu przekonani. Chętnych liczono najpierw w setkach, ale z danych CNBC wynika, że to już przeszło 200 tys. firm gotowych płacić za dostęp do milionów kont prywatnych użytkowników Instagrama. Dla porównania – na Facebooku działa aż 2,5 mln reklamodawców.

Właściciele aplikacji dokładają starań, żeby swój wysiłek jak najbardziej spieniężyć. Prócz reklam a aplikacje zachodzą drobne, dla użytkowników często niezauważalne zmiany. I tak na przykład Instagram blokuje hiperłącza, które odsyłałyby do innych platform – choćby do konkurencyjnego Snapchata.

Ale użytkownicy Instagrama nadal czerpią przyjemność raczej z udostępniania zdjęć niż zarabiania na tym fakcie. Najpopularniejsi z nich przyciągnęli nawet 60 mln obserwatorów. Niezależnie od profesji i faktycznych zasług – liczby te robią wrażenie. Oto dziesiątka, której zdjęcia świat przegląda najchętniej:

10. Nicki Minaj (piosenkarka i celebrytka). Liczba obserwatorów: 49,9 mln

.
mat. pr.

.

9. Cristiano Ronaldo (piłkarz). Liczba obserwatorów: 50,7 mln

.
mat. pr.

.

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną