Ludzie i style

Karny kokos

Piłkarze jak chłopcy pańszczyźniani

Za sprawą Sebino Plaku o polskich klubach kokosa dowiedział się świat. Za sprawą Sebino Plaku o polskich klubach kokosa dowiedział się świat. Maciej Kulczyński / PAP
Piłkarz bywa czasem uwiązany do właściciela jak chłop pańszczyźniany. Zwykle na kilka miesięcy. Ale to może wystarczyć, by zakłócić jego rozwój.
Wersja Śląska: Plaku po kontuzji odstawał jakościowo od tego Plaku, którego do Śląska kupiono, a nadal miał się za nie wiadomo kogo.Bartlomiej Kudowicz/Forum Wersja Śląska: Plaku po kontuzji odstawał jakościowo od tego Plaku, którego do Śląska kupiono, a nadal miał się za nie wiadomo kogo.

O Śląsku Wrocław napisał niedawno „New York Times”. Z powodu czynnika ludzkiego. Ów czynnik ludzki to Sebino Plaku, albański napastnik, który trafił do Wrocławia w 2013 r. Dziś już go w klubie nie ma, kontynuuje karierę na ojczystej ziemi. Ale jest jego sprawa ze Śląskiem. Plaku twierdzi bowiem, że był przez władze wrocławskiego klubu szykanowany, bo odmówił podpisania kontraktu zakładającego obniżkę pensji o połowę (zarabiał ponoć około 40 tys.

Polityka 16.2016 (3055) z dnia 12.04.2016; Ludzie i style; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Karny kokos"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021