Ludzie i style

Co się działo w związku Johnny’ego Deppa i Amber Heard? Internauci spekulują

mat. pr.
Popieram Amber, bo tłumaczenia „on by nigdy tego nie zrobił”, „wygląda na miłego człowieka” normalizują gwałt i przemoc – pisze na Twitterze jedna z internautek.
Flickr CC by 2.0

Pozew rozwodowy wpłynął do sądu w Los Angeles w poniedziałek, 23 maja. Złożyła go Amber Heard. Powód: „niemożliwe do pogodzenia różnice”. Aktorka wnioskowała też o obłożenie Deppa obowiązkiem alimentacyjnym.

Kilka dni później Heard zgłosiła się do sądu z podbitym okiem, oskarżając Deppa o pobicie, a świat obiegły zdjęcia pobitej aktorki tuż po wydaniu Deppowi zakazu zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 jardów (ok. 100 metrów).

„W ciągu całego związku Johnny stosował wobec mnie przemoc fizyczną i słowną. Wpadał w gniew, poniżał mnie i groził, gdy tylko kwestionowałam jego autorytet lub się z nim nie zgadzałam” – napisała w oświadczeniu.

Według Heard Depp ma również problem z nadużywaniem substancji psychoaktywnych. Wyznała, że ostatni „incydent” miał miejsce 21 maja, kiedy w czasie kłótni Depp miał uderzyć ją w oko swoim telefonem komórkowym.

Zdjęcia podbitego oka Heard przekazała sądowi, dołączając do nich bogatą, 40-stronicową dokumentację. Rzecznik prasowy policji w Los Angeles twierdzi jednak, że funkcjonariusze wezwani do willi, gdzie miało dojść do awantury i pobicia, nie stwierdzili śladów przestępstwa.

O spekulacjach dotyczących związku Heard i Deppa prawniczka aktora powiedziała: „Ze względu na krótki czas trwania tego małżeństwa i niedawne, tragiczne odejście jego matki Johnny nie będzie odpowiadał na żadne z tych fałszywych historii, plotek i kłamstw”.

Sprawa rozwodowa jeszcze się nie rozpoczęła, ale pierwsza, społeczna rozprawa toczy się już w mediach społecznościowych. Na Twitterze powstały dwa hasztagi, których używają sojusznicy Amber Heard #imwithamber oraz Johnny’ego Deppa #imwithjohnny.

ImWithAmber

Zdaniem części internautów sprawa Deppa skupia jak w soczewce problemy amerykańskiego społeczeństwa i odkrywa mechanizm, w jaki media przedstawiają ofiary przemocy domowej: piętnując je i automatycznie przyznając rację oprawcy.

„Popieram Amber, bo tłumaczenia »on by nigdy tego nie zrobił«, »wygląda na miłego człowieka« normalizują gwałt i przemoc” – pisze na Twitterze Kitty Wenham. Inna internautka, Kendall, uważa, że „wciąż żyjemy w świecie, który uniewinnia agresorów, tłumaczy ich, a winę przerzuca na ofiary”. Według Minnie to, co teraz spotyka Amber Heard, dotyczy wszystkich kobiet, które zdobyły się na odwagę wystąpienia przeciwko oprawcy.

Weirdxhoe podkreśla, że popiera Amber, a to, że „Depp jest utalentowanym aktorem, nie zwalnia go z podejrzeń”.

ImWithJohnny

Według obrońców Deppa Amber Heard chodzi wyłącznie o pieniądze (para nie podpisała przed ślubem intercyzy, a majątek aktora wyceniany jest na 400 mln dolarów). Żądają dowodów i pytają, co się stało, że Heard zmieniła się tak nagle? Według internautów Depp jest niewinny, dopóki nie udowodni mu się winy.

Inni pytają, dlaczego Heard nie poczekała z pozwem rozwodowym do czasu, aż Depp przeboleje śmierć swojej matki, która odeszła dwa dni przed złożeniem przez Amber Heard dokumentów.

W sprawie Deppa głos zabrały też dwie osoby, które znają go najlepiej. „Przez wszystkie lata, kiedy znałam Johnny’ego, nigdy nie był agresywny fizycznie w stosunku do mnie” – napisała Vanessa Paradis, była partnerka Deppa i matka dwójki jego dzieci, w liście przekazanym mediom. W obronie ojca stanęła także córka Deppa Lily-Rose.

Na Instagramie opublikowała zdjęcie, na którym widać Deppa prowadzącego ją za rękę. „Mój tata jest najsłodszą, najbardziej kochającą osobą, jaką znam. Był wspaniałym ojcem dla mojego młodszego brata i dla mnie, i każdy, kto go zna, powie to samo” – napisała pod zdjęciem.

.Instagram.

Czy jednak pozytywne opinie o Deppie i zapewnienia, że w przeszłości był dobrym ojcem i partnerem, wykluczają możliwość, że mógł przekroczyć dozwolone granice wobec Heard? – pytają dziennikarze serwisu Mic.com. Zauważają, że to nie pierwszy raz, kiedy Depp został oskarżony o agresywne zachowanie pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

W czasie 4-letniego związku z Kate Moss aktor rzekomo naużywał narkotyków, a w 1994 roku został aresztowany za spowodowanie strat w wys. 2000 dolarów w hotelu na Manhattanie w trakcie kłótni z supermodelką.

Czy Depp okaże się kolejnym znanym celebrytą, który ma problem z przemocą wobec swoich partnerek, jak Dr. Dre, Sean Penn, Charlie Sheen and Chris Brown? O tym rozstrzygnie sąd. Pierwsza rozprawa odbędzie się 17 czerwca.

Reklama

Czytaj także

null
Historia

Mieli rusyfikować, a się spolonizowali. Rosyjscy kolonizatorzy na Mazowszu

W XIX w. car sprowadził na Mazowsze rosyjskich kolonistów. Mieli krzewić rodzimą kulturę i zruszczać okoliczną ludność. Zamiast tego Rosjanie sami się spolonizowali.

Violetta Wiernicka
21.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną