Ludzie i style

Zobacz, gdzie zostaną rozegrane mecze podczas Euro 2016

Patrice CALATAYU / Flickr CC by 2.0
Polscy piłkarze na etapie grupowych rozgrywek odwiedzą trzy miasta: Niceę, Paryż oraz Marsylię.

Mecze Euro 2016 zostaną rozegrane na 10 francuskich stadionach zlokalizowanych w 9 miastach. Dwa obiekty znajdują są w stolicy – to Parc des Princes potocznie nazywany Parkiem Książąt oraz Stade de France na przedmieściach Paryża w Saint-Denis.

Ten ostatni to narodowy stadion Francji, na którym od 1998 roku rozgrywają się pierwsze mecze francuskiej reprezentacji w piłce nożnej i rugby. Na tym stadionie 10 czerwca odbędzie się inauguracyjny mecz turnieju z udziałem gospodarzy i reprezentacji Rumunii, a 10 lipca finałowy mecz mistrzostw Europy 2016.

Pozostałe mecze będzie można oglądać na: Stade Velodrome w Marsylii, Stade des Lumieres w Lyonie, Stade Felix-Bollaert w Lens, Stade Bordeaux-Atlantique w Bordeaux, Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Etienne, Stadium Municipal w Tuluzie, Stade Pierre-Mauroy w Lille i na Allianz Riviera w Nicei.

Polska reprezentacja na etapie grupowym zagra na Stade de Nice (Nicea; 12 czerwca), Saint-Denis (Paryż; 16 czerwca), na Stade Vélodrome (Marsylia; 21 czerwca).

Zobacz, jak wyglądają i gdzie są zlokalizowane francuskie stadiony:

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną