Ludzie i style

Zobacz, gdzie zostaną rozegrane mecze podczas Euro 2016

Patrice CALATAYU / Flickr CC by 2.0
Polscy piłkarze na etapie grupowych rozgrywek odwiedzą trzy miasta: Niceę, Paryż oraz Marsylię.

Mecze Euro 2016 zostaną rozegrane na 10 francuskich stadionach zlokalizowanych w 9 miastach. Dwa obiekty znajdują są w stolicy – to Parc des Princes potocznie nazywany Parkiem Książąt oraz Stade de France na przedmieściach Paryża w Saint-Denis.

Ten ostatni to narodowy stadion Francji, na którym od 1998 roku rozgrywają się pierwsze mecze francuskiej reprezentacji w piłce nożnej i rugby. Na tym stadionie 10 czerwca odbędzie się inauguracyjny mecz turnieju z udziałem gospodarzy i reprezentacji Rumunii, a 10 lipca finałowy mecz mistrzostw Europy 2016.

Pozostałe mecze będzie można oglądać na: Stade Velodrome w Marsylii, Stade des Lumieres w Lyonie, Stade Felix-Bollaert w Lens, Stade Bordeaux-Atlantique w Bordeaux, Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Etienne, Stadium Municipal w Tuluzie, Stade Pierre-Mauroy w Lille i na Allianz Riviera w Nicei.

Polska reprezentacja na etapie grupowym zagra na Stade de Nice (Nicea; 12 czerwca), Saint-Denis (Paryż; 16 czerwca), na Stade Vélodrome (Marsylia; 21 czerwca).

Zobacz, jak wyglądają i gdzie są zlokalizowane francuskie stadiony:

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Abp Gądecki – symetrysta, rzecznik PiS? Jak kończy szef episkopatu

Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego o modlitwę i post w intencji ojczyzny jest przewrotny, niesprawiedliwy, w gruncie rzeczy haniebny. Powtarza hasła PiS i zrównuje Brukselę z Moskwą.

Jakub Halcewicz
20.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną