Ludzie i style

Zobacz, gdzie zostaną rozegrane mecze podczas Euro 2016

Patrice CALATAYU / Flickr CC by 2.0
Polscy piłkarze na etapie grupowych rozgrywek odwiedzą trzy miasta: Niceę, Paryż oraz Marsylię.

Mecze Euro 2016 zostaną rozegrane na 10 francuskich stadionach zlokalizowanych w 9 miastach. Dwa obiekty znajdują są w stolicy – to Parc des Princes potocznie nazywany Parkiem Książąt oraz Stade de France na przedmieściach Paryża w Saint-Denis.

Ten ostatni to narodowy stadion Francji, na którym od 1998 roku rozgrywają się pierwsze mecze francuskiej reprezentacji w piłce nożnej i rugby. Na tym stadionie 10 czerwca odbędzie się inauguracyjny mecz turnieju z udziałem gospodarzy i reprezentacji Rumunii, a 10 lipca finałowy mecz mistrzostw Europy 2016.

Pozostałe mecze będzie można oglądać na: Stade Velodrome w Marsylii, Stade des Lumieres w Lyonie, Stade Felix-Bollaert w Lens, Stade Bordeaux-Atlantique w Bordeaux, Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Etienne, Stadium Municipal w Tuluzie, Stade Pierre-Mauroy w Lille i na Allianz Riviera w Nicei.

Polska reprezentacja na etapie grupowym zagra na Stade de Nice (Nicea; 12 czerwca), Saint-Denis (Paryż; 16 czerwca), na Stade Vélodrome (Marsylia; 21 czerwca).

Zobacz, jak wyglądają i gdzie są zlokalizowane francuskie stadiony:

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Związki Polaków: co dziesiąty z nas żyje w związku równoległym

Co dziesiąty Polak żyje w równoległym związku. A może nawet więcej niż co dziesiąty, jeśli trochę poszerzyć definicję związku. Pojawiło się sporo wyników badań seksuologicznych uwzględniających także czasy pandemii. Niektóre mogą się wydać szokujące.

Martyna Bunda
28.07.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną