Ludzie i style

Lepsze wersje naszych

Euro: futbol wciąż na nowo

Grzegorz Krychowiak i Thomas Müller w pojedynku polsko-niemieckim Grzegorz Krychowiak i Thomas Müller w pojedynku polsko-niemieckim Clive Mason / Getty Images
Mistrzostwa Europy przeszły z fazy rozcieńczonej do skondensowanej. Z udziałem Polski, choć spory wywołuje to, czy jedna ósma finału to już sukces czy jeszcze nie.
Mecz Polska-Niemcy. Robert Lewandowski w pojedynku z Jerome Boatengiem.Forum Mecz Polska-Niemcy. Robert Lewandowski w pojedynku z Jerome Boatengiem.

Zostaliśmy atrakcją. Dobrze realizujemy potrzebę wypełniania świeżą treścią codziennego europrzekazu. Po zwycięstwie nad Irlandią Północną polska reprezentacja spotkała się z żywym zainteresowaniem. Odnotowano, że drużyna Adama Nawałki to wcale nie Lewandowski plus dziesięć dodatków. Remis z Niemcami, który mógł zostawić wśród Polaków niedosyt, mocno ugruntował przekonanie, że warto im się przyglądać z bliska, bo jeszcze niejedną story da się o nich opowiedzieć.

Polityka 26.2016 (3065) z dnia 21.06.2016; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Lepsze wersje naszych"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019