Ludzie i style

Jak ma kopać suweren

Euro 2016: piłka narodowa

Robert Lewandowski walczy o piłkę z Portugalczykiem José Fontem. Robert Lewandowski walczy o piłkę z Portugalczykiem José Fontem. Foto Olimpik/NurPhoto / Getty Images
Nie bać się wymyślić siebie na nowo – to uniwersalna lekcja z Euro dla narodowej piłki, do odrobienia przed kolejnymi turniejami.
Belgia-Walia, czyli multi-kulti kontra drużyna narodowa, 1:3Dave Winter/Icon Sport/Getty Images Belgia-Walia, czyli multi-kulti kontra drużyna narodowa, 1:3

Profesor Werner Helsen czuł pismo nosem: – Nie mamy obrońców. Belgijska defensywa zupełnie się rozsypała z powodu kontuzji oraz kartek. Do tego jeszcze ta Walia… Nasi piłkarze nie lubią grać z rywalami mocnymi fizycznie, nie umieją sobie radzić z siłowymi wyzwaniami – niepokoił się przed ćwierćfinałowym spotkaniem z Walią, przegranym przez Belgów, będących zdecydowanymi faworytami, 1:3.

Profesor Helsen podczas Euro dba o przygotowanie fizyczne arbitrów, a na co dzień pracuje na uniwersytecie w Leuven, na wydziale kinezjologii (nauki zajmującej się złożonością ludzkiego mechanizmu ruchu).

Czytaj także

Społeczeństwo

Seks przyszłości

Emily Witt: Czy ludzie będą się jeszcze łączyć w trwałe pary.

Katarzyna Kazimierowska
12.08.2019