Ludzie i style

Wreszcie mamy złoto w Rio! Brawo dla polskich wioślarek

Murad Sezer/Reuters / Forum
Nasze wioślarki zdobyły złoty medal igrzysk w Rio de Janeiro w wioślarskiej dwójce podwójnej.

To był dobry dzień dla polskiego wioślarstwa. Cudowny finisz Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj zapewnił nam pierwszy złoty medal na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Polki o włos wyprzedziły drużynę z Wielkiej Brytanii i przekroczyły linię mety niespełna sekundę przed rywalkami.

Niemal od początku wyścigu rozgrywka toczyła się między polską a brytyjską ekipą, które zostawiły inne reprezentacje daleko w tyle. To największy sukces w historii kobiecego wioślarstwa w naszym kraju.

Fularczyk-Kozłowska ma 29 lat, pochodzi z Wąbrzeźna i jest wychowanką KW Wisła Grudziądz, obecnie reprezentuje barwy LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz. Polka ma na swoim koncie wiele medali Mistrzostw Świata i Europy. Cztery lata temu zawodniczka sięgnęła po olimpijski brąz, startując w zespole z Julią Michalską.

Natalia Madaj ma 28 lat i pochodzi z Piły. Podobnie jak Fularczyk-Kozłowska jest związana z LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz. Zawodniczka ma na swoim koncie między innymi srebrny medal w Mistrzostwach Świata w dwójce podwójnej w 2014 r. w Amsterdamie oraz brązowy medal mistrzostw świata w czwórce podwójnej w 2013 r. w Chungju.

To drugi medal wywalczony przez Polskę na torze regatowym Lagoa Rodrigo de Freitas. Drużyna Polek, w składzie Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch, zdobyła brązowy medal w wioślarskiej czwórce podwójnej.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Czy oddawać Ukrainie polskie patrioty? NATO naciska, presja rośnie, Warszawa odmawia

Międzynarodowa presja na Polskę nie maleje – zapewne będzie rosła do szczytu w Waszyngtonie, któremu potrzeba „sukcesu". W którymś momencie Warszawa może być nawet napiętnowana za opór, zwłaszcza jeśli na podarowanie Ukrainie świeżo kupionych patriotów zdecydują się Rumunia lub Szwecja.

Marek Świerczyński, Polityka Insight
14.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną