Ludzie i style

Wreszcie mamy złoto w Rio! Brawo dla polskich wioślarek

Murad Sezer/Reuters / Forum
Nasze wioślarki zdobyły złoty medal igrzysk w Rio de Janeiro w wioślarskiej dwójce podwójnej.

To był dobry dzień dla polskiego wioślarstwa. Cudowny finisz Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj zapewnił nam pierwszy złoty medal na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Polki o włos wyprzedziły drużynę z Wielkiej Brytanii i przekroczyły linię mety niespełna sekundę przed rywalkami.

Niemal od początku wyścigu rozgrywka toczyła się między polską a brytyjską ekipą, które zostawiły inne reprezentacje daleko w tyle. To największy sukces w historii kobiecego wioślarstwa w naszym kraju. 

Fularczyk-Kozłowska ma 29 lat, pochodzi z Wąbrzeźna i jest wychowanką KW Wisła Grudziądz, obecnie reprezentuje barwy LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz. Polka ma na swoim koncie wiele medali Mistrzostw Świata i Europy. Cztery lata temu zawodniczka sięgnęła po olimpijski brąz, startując w zespole z Julią Michalską.

Natalia Madaj ma 28 lat i pochodzi z Piły. Podobnie jak Fularczyk-Kozłowska jest związana z LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz. Zawodniczka ma na swoim koncie między innymi srebrny medal w Mistrzostwach Świata w dwójce podwójnej w 2014 r. w Amsterdamie oraz brązowy medal mistrzostw świata w czwórce podwójnej w 2013 r. w Chungju.

To drugi medal wywalczony przez Polskę na torze regatowym Lagoa Rodrigo de Freitas. Drużyna Polek, w składzie Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch, zdobyła brązowy medal w wioślarskiej czwórce podwójnej.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Operacja „Hiacynt”. Jak to było naprawdę?

Na ekrany wszedł „Hiacynt”, film o akcji służb PRL skierowanych przez gen. Czesława Kiszczaka przeciwko homoseksualistom.

Andrzej Krajewski
17.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną