Ludzie i style

Wreszcie mamy złoto w Rio! Brawo dla polskich wioślarek

Murad Sezer/Reuters / Forum
Nasze wioślarki zdobyły złoty medal igrzysk w Rio de Janeiro w wioślarskiej dwójce podwójnej.

To był dobry dzień dla polskiego wioślarstwa. Cudowny finisz Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj zapewnił nam pierwszy złoty medal na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Polki o włos wyprzedziły drużynę z Wielkiej Brytanii i przekroczyły linię mety niespełna sekundę przed rywalkami.

Niemal od początku wyścigu rozgrywka toczyła się między polską a brytyjską ekipą, które zostawiły inne reprezentacje daleko w tyle. To największy sukces w historii kobiecego wioślarstwa w naszym kraju. 

Fularczyk-Kozłowska ma 29 lat, pochodzi z Wąbrzeźna i jest wychowanką KW Wisła Grudziądz, obecnie reprezentuje barwy LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz. Polka ma na swoim koncie wiele medali Mistrzostw Świata i Europy. Cztery lata temu zawodniczka sięgnęła po olimpijski brąz, startując w zespole z Julią Michalską.

Natalia Madaj ma 28 lat i pochodzi z Piły. Podobnie jak Fularczyk-Kozłowska jest związana z LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz. Zawodniczka ma na swoim koncie między innymi srebrny medal w Mistrzostwach Świata w dwójce podwójnej w 2014 r. w Amsterdamie oraz brązowy medal mistrzostw świata w czwórce podwójnej w 2013 r. w Chungju.

To drugi medal wywalczony przez Polskę na torze regatowym Lagoa Rodrigo de Freitas. Drużyna Polek, w składzie Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch, zdobyła brązowy medal w wioślarskiej czwórce podwójnej.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Atak paniki. Kiedy czujesz, że umierasz

Serce bije coraz szybciej, robi ci się duszno, z trudem łapiesz powietrze. Ręce i nogi zaczynają drętwieć. W głowie kołacze się myśl: to chyba zawał! Jesteś w domu, pracy, sklepie. I nie wiesz, co zrobić.

Marta Glanc
09.12.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną