Ludzie i style

Złoty środek piłki

Bogaty jak PZPN

Trening młodych piłkarzy Uczniowskiego Klubu Sportowego Varsovia (wychowankiem klubu jest Robert Lewandowski). Trening młodych piłkarzy Uczniowskiego Klubu Sportowego Varsovia (wychowankiem klubu jest Robert Lewandowski). Marcin Obara / PAP
Polski Związek Piłki Nożnej nigdy nie był równie bogaty jak teraz. Środowisko oczekuje, że ten dobrobyt spłynie na całą dyscyplinę.
W tegorocznym budżecie PZPN na wszystkie „młodzieżowe” cele zagwarantowano blisko 30 mln zł.Tymon Markowski/Agencja Gazeta W tegorocznym budżecie PZPN na wszystkie „młodzieżowe” cele zagwarantowano blisko 30 mln zł.

Pieniądze płyną do PZPN szerokim strumieniem. Awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy został wyceniony przez UEFA na 6,5 mln euro. Bilety na krajowe mecze reprezentacji schodzą na pniu, a na każdym organizowanym na Stadionie Narodowym PZPN zarabia około 1,5 mln zł. Dobra koniunktura przyciąga sponsorów (ostatnio dołączył popularny market budowlany) i oznacza wyższe stawki za prawa telewizyjne do spotkań oraz sprzedaż firmowanych przez PZPN gadżetów, od których w każdym supermarkecie uginają się półki.

Polityka 38.2016 (3077) z dnia 13.09.2016; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Złoty środek piłki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020