Ludzie i style

Złoty środek piłki

Bogaty jak PZPN

Trening młodych piłkarzy Uczniowskiego Klubu Sportowego Varsovia (wychowankiem klubu jest Robert Lewandowski). Trening młodych piłkarzy Uczniowskiego Klubu Sportowego Varsovia (wychowankiem klubu jest Robert Lewandowski). Marcin Obara / PAP
Polski Związek Piłki Nożnej nigdy nie był równie bogaty jak teraz. Środowisko oczekuje, że ten dobrobyt spłynie na całą dyscyplinę.
W tegorocznym budżecie PZPN na wszystkie „młodzieżowe” cele zagwarantowano blisko 30 mln zł.Tymon Markowski/Agencja Gazeta W tegorocznym budżecie PZPN na wszystkie „młodzieżowe” cele zagwarantowano blisko 30 mln zł.

Pieniądze płyną do PZPN szerokim strumieniem. Awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy został wyceniony przez UEFA na 6,5 mln euro. Bilety na krajowe mecze reprezentacji schodzą na pniu, a na każdym organizowanym na Stadionie Narodowym PZPN zarabia około 1,5 mln zł. Dobra koniunktura przyciąga sponsorów (ostatnio dołączył popularny market budowlany) i oznacza wyższe stawki za prawa telewizyjne do spotkań oraz sprzedaż firmowanych przez PZPN gadżetów, od których w każdym supermarkecie uginają się półki.

Polityka 38.2016 (3077) z dnia 13.09.2016; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Złoty środek piłki"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >