Trump chce, żeby jego pracownice „ubierały się jak kobiety”. Amerykanki się zbuntowały
Na Twitterze powstał nawet hasztag #DressLikeAWoman.
Kamala Harris/Twitter

Wydane przez nowego prezydenta USA zalecenie, by pracownice jego administracji ubierały się „jak prawdziwe kobiety”, wywołało niesamowitą reakcję.

Jak podaje agencja informacyjna Axios, prezydent Trump zaleca, żeby jego pracownicy (mężczyźni) nosili na co dzień krawaty, a panie z kolei ubierały się „odpowiednio i stosownie”, czyli zakładały sukienki, a jeśli już muszą pozostać przy spodniach, mają się postarać, żeby nie wyglądać „wulgarnie”.

Amerykanki zaczęły odpowiadać Trumpowi, co według nich znaczy „ubierać się jak kobieta”. Na Twitterze powstał hasztag #DressLikeAWoman.

Trump to mizogin?

Elizabeth Rooney, policjantka z Bostonu i weteranka wojenna, jest jedną z kobiet i dziewczyn, które zamieściły swoje zdjęcie pod tym hasztagiem. Ronney w wywiadzie dla BBC powiedziała, że „zacznie ubierać się jak prawdziwa kobieta, kiedy Trump zacznie zachowywać się tak, jak na prezydenta przystało”, a to słynne już zalecenie oceniła jako mizoginistyczne.

Z kolei dr Rebecca Alleyne uważa, że „powinniśmy być oceniani nie na podstawie wyglądu, ale zdolności, niezależnie od tego, jaki dresscode nam się narzuca”.

Pod hasztagiem #DressLikeAWoman można znaleźć już ponad 130 tys. tweetów zbuntowanych i wściekłych Amerykanek, które swoimi zdjęciami pokazują, jak noszą się kobiety na całym świecie i że nie zawsze wybierają sukienki. Wybierają to, co chcą. Bo żeby ubierać się jak kobieta, trzeba tylko... być kobietą.

Publikujemy kilka ciekawszych reakcji:

Czytaj także

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną