Ludzie i style

60. urodziny POLITYKI. Marian Turski wspomina pierwszą redakcję tygodnika

Polityka
POLITYKA świętuje 60. urodziny! O pierwszej redakcji tygodnika opowiada Marian Turski.

Nasz tygodnik kończy właśnie 60 lat! Dla nas jest to szczególny czas sentymentalnych wzruszeń, wspomnień i podsumowań.

Jak pisał Jerzy Baczyński w tekście „Nasza nisza”: „Obchodzenie własnego jubileuszu zawsze jest trochę krępujące, choć bywa miłe. Chcemy wykorzystać tę okazję, aby w dzisiejszych, gorzkich czasach, przypomnieć najnowszą historię Polski, także historię POLITYKI – w wersji dla dorosłych”.

Dlatego poprosiliśmy naszego redakcyjnego kolegę, Mariana Turskiego, o przypomnienie początków naszego tygodnika. Wszak pierwsza redakcja POLITYKI znajdowała się w dość niezwykłym miejscu, bo w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Jak się okazuje, Pan Marian pamięta ten czas doskonale...

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną