Ludzie i style

Opole minowe

Jak Jacek Kurski zniszczył słynny festiwal

Jacek Kurski gra, śpiewa i uprawia politykę. Jacek Kurski gra, śpiewa i uprawia politykę. Jarosław Wojtalewicz / EAST NEWS
W porównaniu z innymi dziedzinami kultury muzyka rozrywkowa wydawała się dla władzy oazą bezpieczeństwa, na którą wpływać można budżetem i ramówką telewizyjną. Otóż nie.
Kayah na festiwalu w Opolu w 2009 r. W tym roku nie wystąpi.Łukasz Skrzypecki/Wikipedia Kayah na festiwalu w Opolu w 2009 r. W tym roku nie wystąpi.

Jeszcze we wtorek Maryla Rodowicz i prezes Jacek Kurski wysłali do mediów zdjęcie potwierdzające, że współpraca zapowiada się śpiewająco. „Opole to będzie hit” – głosiła notatka prasowa, którą w środę rano wysłała do mediów TVP. Prezes wyraził nadzieję, że zagrają wszyscy zaproszeni goście i nie będzie żadnych ingerencji, bo piosenkarka odwiedziła go, by sprawdzić doniesienia w sprawie tzw. czarnej listy.

Na czarnej liście miała się znaleźć Kayah, zaproszona przez Rodowicz na jubileuszowy koncert na 50-lecie pracy scenicznej, jeden z filarów programu festiwalu Opole 2017 zaplanowanego na 9–11 czerwca (pozostałymi były recitale Andrzeja Piasecznego i Jana Pietrzaka).

Polityka 21.2017 (3111) z dnia 23.05.2017; Ludzie i style; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Opole minowe"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >