Ludzie i style

Trump prorokiem? Wywróżył światu przyszłość na Twitterze

Donald Trump z pomocą Twittera przewiduje rzeczywistość. Donald Trump z pomocą Twittera przewiduje rzeczywistość. Michael Vadon / Flickr CC by 2.0
Prezydent USA przewidział, że pogłębi się kryzys w sprawie Korei Północnej. Ale i to, że rekiny „przeżyją nas wszystkich”.

Aktywność obecnego prezydenta USA na Twitterze budzi wiele emocji. Do tego stopnia, że jeden z pracowników tej platformy społecznościowej, wykorzystując swój ostatni dzień w pracy, postanowił tymczasowo dezaktywować prezydenckie konto.

Donald Trump publikuje swoje wpisy od 2009 roku i – jak podało BBC – przez osiem lat zebrało się ich 36 tysięcy. Nowojorski dziennikarz „Guardiana” Adam Gabbatt zauważył, że niektóre z nich dotyczą przyszłości, w której właśnie się znaleźliśmy.

Dlatego Gabbatt nazywa prezydenta „Trumpadamusem”.

W 2014 roku Trump zamieścił wpis z grafiką, pokazującą Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych zastanawiających się nad dodatkowym zapisem w konstytucji na wypadek, gdyby wybory wygrał „p********y kretyn”. Gabbatt przypomina, że tym samym epitetem sekretarz stanu Rex Tillerson skwitował... ostatnie wybory w USA.

Korea Północna

Reklama