Ludzie i style

Dar do darta

Krzysztof Ratajski: nasz mistrz rzutków

Krzysztof Ratajski Krzysztof Ratajski Jordan Mansfield / Getty Images
Krzysztof Ratajski chce zostać pierwszym Polakiem, dla którego gra w darta stanie się sposobem na życie.
Podczas zawodów panuje atmosfera jak w piłkarskiej strefie kibica – bojowe śpiewy i okrzyki, podsycane przez lejące się strumieniami piwo.DmitryRukhlenko/PantherMedia Podczas zawodów panuje atmosfera jak w piłkarskiej strefie kibica – bojowe śpiewy i okrzyki, podsycane przez lejące się strumieniami piwo.

Pod koniec września Krzysztof Ratajski poczuł przedsmak wielkiej dartowej sławy. Zwyciężył w turnieju Winmau World Masters, w nagrodę otrzymał okazały puchar oraz czek na 25 tys. funtów. – Jeśli chodzi o polskiego darta, jest Krzysiek, potem przepaść i kilku niezłych graczy – obrazuje rodzimy układ sił Robert Kaźmierczak z zarządu Polskiej Organizacji Darta. I zaciera ręce: – Myślę, że jego sukces wreszcie przełoży się u nas na popularyzację rzutek. Ludzie nie mogą się nadziwić, że w tym barowym sporcie można za jednym zamachem wygrać dwuletnią średnią krajową.

Polityka 50.2017 (3140) z dnia 12.12.2017; Ludzie i style; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Dar do darta"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021