Ludzie i style

Huragan Georgette

Georgette Mosbacher nową ambasador USA w Polsce

Georgette Mosbacher z ukochanym spanielem Guinevere. Piesek jest dla niej tak niezbędny, że zamierza go sklonować. Georgette Mosbacher z ukochanym spanielem Guinevere. Piesek jest dla niej tak niezbędny, że zamierza go sklonować. Lucian Perkins/For The Washington Post / Getty Images
Wśród amerykańskich dyplomatów świeżej daty nowa ambasador USA w Warszawie będzie postacią wyróżniającą się i kolorową. I bardzo wpływową.
Georgette Mosbacher z byłym burmistrzen Nowego Yorku — Rudolphem Giulianim, listopad 2008 r.ASSOCIATED PRESS/EAST NEWS Georgette Mosbacher z byłym burmistrzen Nowego Yorku — Rudolphem Giulianim, listopad 2008 r.

Na początku zeszłego roku 70-letnia multimilionerka, biznesmenka i celebrytka Georgette Mosbacher wystawiła na sprzedaż swój apartament przy Piątej Alei na Manhattanie i przeprowadziła się na Florydę. Planując jednocześnie kupno domu we Włoszech, na wyspie Capri. Jak powiedziała dziennikarce „New York Timesa”, od dłuższego czasu myślała o zamieszkaniu w Europie. Dla Amerykanów Europa oznacza na ogół zachodnią część kontynentu, więc nie wiemy, czy nominacja na ambasadora w Warszawie, potwierdzona niedawno przez Biały Dom, jest na pewno spełnieniem jej marzeń.

Polityka 8.2018 (3149) z dnia 20.02.2018; Ludzie i style; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Huragan Georgette"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019