Ludzie i style

Huragan Georgette

Georgette Mosbacher nową ambasador USA w Polsce

Georgette Mosbacher z ukochanym spanielem Guinevere. Piesek jest dla niej tak niezbędny, że zamierza go sklonować. Georgette Mosbacher z ukochanym spanielem Guinevere. Piesek jest dla niej tak niezbędny, że zamierza go sklonować. Lucian Perkins/For The Washington Post / Getty Images
Wśród amerykańskich dyplomatów świeżej daty nowa ambasador USA w Warszawie będzie postacią wyróżniającą się i kolorową. I bardzo wpływową.
Georgette Mosbacher z byłym burmistrzen Nowego Yorku — Rudolphem Giulianim, listopad 2008 r.ASSOCIATED PRESS/EAST NEWS Georgette Mosbacher z byłym burmistrzen Nowego Yorku — Rudolphem Giulianim, listopad 2008 r.

Na początku zeszłego roku 70-letnia multimilionerka, biznesmenka i celebrytka Georgette Mosbacher wystawiła na sprzedaż swój apartament przy Piątej Alei na Manhattanie i przeprowadziła się na Florydę. Planując jednocześnie kupno domu we Włoszech, na wyspie Capri. Jak powiedziała dziennikarce „New York Timesa”, od dłuższego czasu myślała o zamieszkaniu w Europie. Dla Amerykanów Europa oznacza na ogół zachodnią część kontynentu, więc nie wiemy, czy nominacja na ambasadora w Warszawie, potwierdzona niedawno przez Biały Dom, jest na pewno spełnieniem jej marzeń.

Polityka 8.2018 (3149) z dnia 20.02.2018; Ludzie i style; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Huragan Georgette"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022