Ludzie i style

Jazda z prądem

Rowery elektryczne dla każdego

Rosnące zainteresowanie klientów sprawia, że ceny, nawet za lepsze modele, powinny stopniowo spadać. Rosnące zainteresowanie klientów sprawia, że ceny, nawet za lepsze modele, powinny stopniowo spadać. Ronny Kiaulehn/Ski Team Polska / •
Rowery ze wspomaganiem elektrycznym są coraz popularniejsze również w Polsce, chociaż wiążą się na razie ze sporym wydatkiem. Dla kogo taka inwestycja okaże się dobrym wyborem?
Moda na rowery elektryczne przybywa do Polski przede wszystkim z Zachodu.ABBPhoto/PantherMedia Moda na rowery elektryczne przybywa do Polski przede wszystkim z Zachodu.

Kto mieszka w stolicy, ten może łatwo i szybko sprawdzić, czym tak naprawdę jest rower elektryczny. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem systemu roweru miejskiego o nazwie Veturilo. Dziesięć stacji Veturilo, zlokalizowanych na dole i na górze skarpy wiślanej, umożliwia skorzystanie właśnie z rowerów elektrycznych. Pierwsze dwadzieścia minut jazdy, podobnie jak w przypadku zwykłych jednośladów, jest bezpłatne. To idealny czas, aby znad Wisły szybko i z mniejszym wysiłkiem wjechać pod górę.

Polityka 21.2018 (3161) z dnia 22.05.2018; Rowery elektryczne; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Jazda z prądem"

Czytaj także

Społeczeństwo

Uzależnieni od uzależnionych

Seks, hazard, komputer – z uzależnionym żyje się na krawędzi. Chciałoby się mieć gwarancję, że nałóg partnera nie powróci. Ale gwarancji nie ma i nie będzie.

Izabela O’Sullivan
17.09.2019