Ludzie i style

Modnie i smacznie

Pysznie i zdrowo, czyli makaron razowy z sosem selerowym

Postna kuchnia od dziesiątków lat dobrze się w Polsce kojarzyła. Postna kuchnia od dziesiątków lat dobrze się w Polsce kojarzyła. 123 RF
Podobno już 3 proc. Polaków to wegetarianie. Warto choć czasem przyłączyć się do tego towarzystwa.
Barbara AdamczewskaPolityka Barbara Adamczewska

W wielu kulturach świata niejedzenie mięsa uważano za wyrzeczenie, które uwzniośla. Wykluczenie mięsa z diety bywało ważnym elementem systemów religijnych (hinduizm) czy filozoficznych (buddyzm), zakazywano jedzenia niektórych rodzajów mięsa z przyczyn m.in. higienicznych (judaizm). W chrześcijaństwie posty miały na celu osiąganie dobra wyższego przez rezygnację z czegoś cenionego. Czasem wymuszoną wstrzemięźliwość powodowała bieda: taki był powód oszczędnego użycia mięs w kuchni włoskiej niektórych regionów.

Polityka 32.2018 (3172) z dnia 07.08.2018; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Modnie i smacznie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021