Ludzie i style

Bez wielkich słów

Rozmowa z Kubą Błaszczykowskim, piłkarzem i twórcą fundacji pomagającej innym

„Nie lubię przegrywać. Nawet gdy rywalizacja jest towarzyska, w prywatnym gronie, to muszę być pierwszy”. „Nie lubię przegrywać. Nawet gdy rywalizacja jest towarzyska, w prywatnym gronie, to muszę być pierwszy”. Aleksiej Witwicki / Forum
Czuję się niezręcznie, gdy dorabia się do tej mojej działalności charytatywnej jakieś legendy – mówi Kuba Błaszczykowski, piłkarz, a zarazem twórca fundacji pomagającej innym.
„Kilka razy w życiu, gdy stałem na rozwidleniu dróg, wybrałem tę właściwą – najczęściej z pomocą ludzi, którzy mnie tam delikatnie popchnęli”.Piotr Piwowarski/SE/EAST NEWS „Kilka razy w życiu, gdy stałem na rozwidleniu dróg, wybrałem tę właściwą – najczęściej z pomocą ludzi, którzy mnie tam delikatnie popchnęli”.

KUBA BŁASZCZYKOWSKI: – To chyba nie będzie długa rozmowa.

MARCIN PIĄTEK: – Dlaczego?
Bo jeśli chodzi o działalność charytatywną, to trzeba robić, a nie się tym chwalić.

Ale szum przyciągnie pieniądze. Więcej potrzebujących skorzysta.
Niestety, do propagowania się nie nadaję. Od razu zapala mi się lampka, że ludzie odbiorą to jako autopromocję, przechwałki. Nikt mnie nie musi za to klepać po plecach ani nagradzać, robię to po prostu z potrzeby serducha.

Polityka 2.2019 (3193) z dnia 08.01.2019; Ludzie i style; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Bez wielkich słów"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020