Ludzie i style

Na biegunach

Od Janowicza do Hurkacza

Hubert Hurkacz Hubert Hurkacz Li Ying/Xinhua / EAST NEWS
Hubertowi Hurkaczowi wróży się w tenisie wielką przyszłość. Czy również dlatego, że jest emocjonalnym przeciwieństwem Jerzego Janowicza?
Jerzy JanowiczAndrzej Szkocki/Polska Press/EAST NEWS Jerzy Janowicz

Pierwsze wrażenie: Hurkacz wyszedł spod tej samej tenisowej sztancy co Janowicz. Obaj około dwumetrowi, mocno serwujący, nad wyraz – biorąc pod uwagę swoje parametry fizyczne – na korcie sprawni, pochodzący z domów o sportowych tradycjach, silnie związani z rodzicami, fanatycznie zaangażowanymi w ich tenisowe życie. Nawet pierwszy sukces na poważnym zawodowym turnieju, wywołujący nie tylko środowiskowy rezonans, przyszedł do nich w tym samym momencie – gdy mieli po 22 lata. Tylko że Janowicz, dziś już zbliżający się do trzydziestki, zniknął z radarów.

Polityka 13.2019 (3204) z dnia 26.03.2019; Ludzie i style; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Na biegunach"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021