Ludzie i style

Aspirantki

Kobiety z gwizdkiem

Monika Mularczyk bywa wymieniana jako ta, która przebije się na szczyt ligowej piłki – powierza się jej sędziowanie meczów kobiecej Ligi Mistrzów. Monika Mularczyk bywa wymieniana jako ta, która przebije się na szczyt ligowej piłki – powierza się jej sędziowanie meczów kobiecej Ligi Mistrzów. Piotr Kucza / Newspix.pl
Czy kobieta może być sędzią piłkarskim? Może. Ale futbolowy światek ma z tym problem.
Magdalena Figura-Łyżwa prócz biegania po boisku z gwizdkiem prowadzi kury sędziowskie i ocenia arbitrów w podokręgu Rybnik.Łukasz Sobala/Newspix.pl Magdalena Figura-Łyżwa prócz biegania po boisku z gwizdkiem prowadzi kury sędziowskie i ocenia arbitrów w podokręgu Rybnik.

Można? Bibiana Steinhaus udowadnia, że jak najbardziej. Sędziuje w Bundeslidze drugi sezon. W poprzednim prowadziła osiem spotkań, w tym – jak na razie – pięć. Zadebiutowała latem 2017 r., w wieku 39 lat. Późno, bo średnia wieku dla jej kolegów po fachu jest o 6–7 lat niższa. Z zawodu policjantka. Groźne spojrzenie, pewność ruchów, wyżyłowana jak siedmioboistka. Podszyta lekkim dystansem ciekawość, towarzysząca pojawieniu się Bibiany na boiskach naszpikowanych gwiazdami z wyższej półki, ustąpiła w Niemczech dumie z faktu, że Bundesliga, jako pierwsza z wielkich lig, dokonała przełomu.

Polityka 15.2019 (3206) z dnia 09.04.2019; Ludzie i style; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Aspirantki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021