Ludzie i style

Aspirantki

Kobiety z gwizdkiem

Monika Mularczyk bywa wymieniana jako ta, która przebije się na szczyt ligowej piłki – powierza się jej sędziowanie meczów kobiecej Ligi Mistrzów. Monika Mularczyk bywa wymieniana jako ta, która przebije się na szczyt ligowej piłki – powierza się jej sędziowanie meczów kobiecej Ligi Mistrzów. Piotr Kucza / Newspix.pl
Czy kobieta może być sędzią piłkarskim? Może. Ale futbolowy światek ma z tym problem.
Magdalena Figura-Łyżwa prócz biegania po boisku z gwizdkiem prowadzi kury sędziowskie i ocenia arbitrów w podokręgu Rybnik.Łukasz Sobala/Newspix.pl Magdalena Figura-Łyżwa prócz biegania po boisku z gwizdkiem prowadzi kury sędziowskie i ocenia arbitrów w podokręgu Rybnik.

Można? Bibiana Steinhaus udowadnia, że jak najbardziej. Sędziuje w Bundeslidze drugi sezon. W poprzednim prowadziła osiem spotkań, w tym – jak na razie – pięć. Zadebiutowała latem 2017 r., w wieku 39 lat. Późno, bo średnia wieku dla jej kolegów po fachu jest o 6–7 lat niższa. Z zawodu policjantka. Groźne spojrzenie, pewność ruchów, wyżyłowana jak siedmioboistka. Podszyta lekkim dystansem ciekawość, towarzysząca pojawieniu się Bibiany na boiskach naszpikowanych gwiazdami z wyższej półki, ustąpiła w Niemczech dumie z faktu, że Bundesliga, jako pierwsza z wielkich lig, dokonała przełomu.

Polityka 15.2019 (3206) z dnia 09.04.2019; Ludzie i style; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Aspirantki"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >