Ludzie i style

Pchnięcia i cięcia

Szablistka, która poszła na zwarcie

Po świetnym starcie na mistrzostwach świata w Hawanie w 2003 r. (brązowy medal) Aleksandra Socha stała się znana w całym kraju. Po świetnym starcie na mistrzostwach świata w Hawanie w 2003 r. (brązowy medal) Aleksandra Socha stała się znana w całym kraju. Bartłomiej Zborowski / PAP
Goniąc marzenia o olimpijskim medalu, szablistka Aleksandra Socha zmieniła narodowe barwy. I jeśli chodzi o występ na przyszłorocznych igrzyskach w Tokio, napytała sobie biedy.
Aleksandra Socha na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, 2012 r.Max Rossi/Forum Aleksandra Socha na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, 2012 r.

Aleksandra Shelton to najlepsza polska szablistka ostatnich lat. Znana raczej jako Aleksandra Socha. Medalistka mistrzostw świata i Europy, indywidualnie i w drużynie. Pierwszy raz na podium wielkiej imprezy staje w wieku 21 lat. Ostatni – w 2015 r., w Pucharze Świata. Na igrzyskach olimpijskich reprezentuje Polskę czterokrotnie, zawsze z wielkimi nadziejami. Olimpijskie starty to jednak dla niej ciąg klęsk. – Nie wytrzymywała psychicznie. Spalała się, nie radziła sobie z rolą faworytki.

Polityka 44.2019 (3234) z dnia 29.10.2019; Ludzie i style; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Pchnięcia i cięcia"
Reklama