Ludzie i style

Pchnięcia i cięcia

Szablistka, która poszła na zwarcie

Po świetnym starcie na mistrzostwach świata w Hawanie w 2003 r. (brązowy medal) Aleksandra Socha stała się znana w całym kraju. Po świetnym starcie na mistrzostwach świata w Hawanie w 2003 r. (brązowy medal) Aleksandra Socha stała się znana w całym kraju. Bartłomiej Zborowski / PAP
Goniąc marzenia o olimpijskim medalu, szablistka Aleksandra Socha zmieniła narodowe barwy. I jeśli chodzi o występ na przyszłorocznych igrzyskach w Tokio, napytała sobie biedy.
Aleksandra Socha na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, 2012 r.Max Rossi/Forum Aleksandra Socha na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, 2012 r.

Aleksandra Shelton to najlepsza polska szablistka ostatnich lat. Znana raczej jako Aleksandra Socha. Medalistka mistrzostw świata i Europy, indywidualnie i w drużynie. Pierwszy raz na podium wielkiej imprezy staje w wieku 21 lat. Ostatni – w 2015 r., w Pucharze Świata. Na igrzyskach olimpijskich reprezentuje Polskę czterokrotnie, zawsze z wielkimi nadziejami. Olimpijskie starty to jednak dla niej ciąg klęsk. – Nie wytrzymywała psychicznie. Spalała się, nie radziła sobie z rolą faworytki.

Polityka 44.2019 (3234) z dnia 29.10.2019; Ludzie i style; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Pchnięcia i cięcia"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022