Ludzie i style

Szpryce w szprychach

Afera w kolarskim imperium

Kolarskie imperium zbudowali na Wyspach miliarderzy. Team Sky należał do medialnego magnata Ruperta Murdocha. W tym roku zespół odkupił Jim Ratcliffe, najbogatszy Brytyjczyk, właściciel koncernu chemicznego Ineos. Kolarskie imperium zbudowali na Wyspach miliarderzy. Team Sky należał do medialnego magnata Ruperta Murdocha. W tym roku zespół odkupił Jim Ratcliffe, najbogatszy Brytyjczyk, właściciel koncernu chemicznego Ineos. Heinz-Peter Bader/Reuters / Forum
Czy schorowany, cierpiący na zaniki pamięci lekarz może pogrążyć gigantów kolarstwa?
Dr Richard Freeman, były lekarz grupy Sky, podejrzany o podawanie kolarzom zabronionych substancji.Bryn Lennon/Getty Images Dr Richard Freeman, były lekarz grupy Sky, podejrzany o podawanie kolarzom zabronionych substancji.

Krętacz – to jedno z łagodniejszych określeń, jakie słyszy ostatnio pod swoim adresem doktor Richard Freeman. Były lekarz grupy Sky, poprzednika Ineos Team, jest właśnie maglowany przez brytyjską Naczelną Radę Lekarską w związku z podejrzeniami o podawanie niezidentyfikowanym (jeszcze) kolarzom zabronionych substancji, gdy był głównym medykiem w Sky oraz podczas pracy w Brytyjskiej Federacji Kolarskiej. Maglowanie znosi z trudem. W połowie listopada nie przybył na posiedzenie komisji, tłumacząc nieobecność „niepożądaną reakcją” na zeznania trenera Shane’a Suttona, swojego byłego współpracownika ze Sky.

Polityka 50.2019 (3240) z dnia 10.12.2019; Ludzie i style; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Szpryce w szprychach"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Maseczki pseudoochronne

Czy to bal maskowy, czy raczej taniec śmierci? Rząd każe nam nosić maseczki, ale już nie dba o to, co trafia na rynek. Czy maseczki sprzedawane w aptekach i sklepach naprawdę nas chronią?

Violetta Krasnowska
18.01.2021