Ludzie i style

WEGEwigilia

Wigilia po wegańsku

Bezrybna sałatka śledziowa z buraczkami. Bezrybna sałatka śledziowa z buraczkami. Alicja Rokicka, Marginesy
Zmieniające się nawyki żywieniowe stają się tematem kulinarnym przy okazji każdych świąt. W Wigilię do rezygnacji z mięsa inspiruje nas tradycja. A gdyby tak tradycyjna Wigilia miała się obejść także bez karpia czy śledzia?
Galaretki warzywne.Alicja Rokicka, Marginesy Galaretki warzywne.

Na stole pewnie pojawi się też jeszcze coś zamiast karpia: „seleryba”, a może śledzie z boczniaków – usłyszałam w odpowiedzi na pytanie o wigilijne zwyczaje i tegoroczne świąteczne menu.

Dorota jest od kilkunastu lat wegetarianką, sama uprawia warzywa w przydomowym, ekologicznym ogrodzie. Będzie jeszcze kulebiak z grzybami, uszka, barszcz – wegański, z dodatkiem soku z czarnych porzeczek i jabłek. Wegański – ale taki był zawsze, choć kilkadziesiąt lat temu nikt się nad tym nie zastanawiał.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Ludzie i style; s. 114
Oryginalny tytuł tekstu: "WEGEwigilia"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Nowa aplikacja „Polityki” – cały świat pod ręką

„Polityka” udostępniła swoją nową aplikację mobilną. Prosta i intuicyjna w obsłudze, oferuje nowoczesne rozwiązania i przyjemność czytania. To następny krok w rozwoju „Polityki” w świecie cyfrowych treści i subskrypcji internetowych.

Redakcja
16.02.2021