Ludzie i style

Młodzi w złotych

Ile można na siebie włożyć

Kadr z klipu „How much is your outfit”. Kadr z klipu „How much is your outfit”. Youtube
Oburzeni internetowymi filmikami o zamożnych nastolatkach widzą w nich kolejny przejaw patointeligencji. Ale młodzi prócz swej kosztownej garderoby pokazali też coś więcej.
Bohaterowie klipu prezentują kosztowne dodatki.Youtube Bohaterowie klipu prezentują kosztowne dodatki.

Ski mask z dużym logo firmy, wyeksponowanym gdzieś na wysokości czoła, może kosztować nawet 500 zł. I choć poczciwe słowo „kominiarka” – bo tym właśnie jest ski mask – z mody już wyszło, to sama kominiarka wraca do łask jako dodatek do młodzieżowego outfitu. Czyli stroju. Z kominiarką nie gryzą się złote łańcuchy, duże i błyszczące pierścionki, paski, zegarki za dziesiątki tysięcy złotych, połyskliwe torby od Gucciego ani kolorowe buty. Młodzi Polacy mają czasem na sobie nawet 20–30 tys.

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Ludzie i style; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Młodzi w złotych"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Kryzys diagnostyki prenatalnej. „Po co pani teraz te wyniki?”

Zgodnie z wiedzą medyczną jest tylko jedno wskazanie do przeprowadzenia badań prenatalnych, czyli tzw. żywa ciąża. W Polsce dotąd nieuznawane.

Agata Szczerbiak
20.06.2021