Ludzie i style

Gra na siebie

Piłkarze udają filantropów

Leo Messi, najlepiej zarabiający piłkarz 2019 r. – 127 mln dol. brutto dzięki kontraktowi oraz reklamom. Na walkę z koronawirusem przeznaczył 1 mln euro. Leo Messi, najlepiej zarabiający piłkarz 2019 r. – 127 mln dol. brutto dzięki kontraktowi oraz reklamom. Na walkę z koronawirusem przeznaczył 1 mln euro. Yoan Valat/EPA / PAP
Środowisko piłkarskie potrafi pokazać swój status materialny. Ale w trudnych czasach egzamin z solidarności i altruizmu zdaje ledwie na tróję.
Przed decyzją Messiego, darowizny na walkę ze skutkami pandemii przeznaczyli Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Na fot. mecz Polska – Portugalia podczas Euro 2016.Michael Dalder/Reuters/Forum Przed decyzją Messiego, darowizny na walkę ze skutkami pandemii przeznaczyli Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Na fot. mecz Polska – Portugalia podczas Euro 2016.

Czarny sen piłkarzy już się zaczął. Właściciel szwajcarskiego klubu FC Sion jednostronnie i ze skutkiem natychmiastowym wypowiedział umowy dziewięciu zawodnikom, którzy nie zgodzili się na czasową obniżkę wynagrodzeń do kwoty 9,6 tys. franków szwajcarskich. Propozycję nie do odrzucenia złożył im za pośrednictwem WhatsAppa; do namysłu dostali kilka godzin. Słowacka MSK Zilina – „zamrożony” wicelider tamtejszej ligi – już ogłosiła upadłość. Pierwszy zespół zostanie zlikwidowany, przetrwa tylko akademia.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Ludzie i style; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Gra na siebie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021